Wpis z mikrobloga

Mirasy, gdzie we #wroclaw najlepiej kupić okulary? Potrzebuję też badania u optometrysty. Chciałem to załatwić za jednym razem w vision express, ale opinie jakie przeczytałem trochę mnie zniechęciły. Możecie coś doradzić?

#pytanie #okulary
  • 14
@Heniak: ja swoje pierwsze zrobiłem w muscat we Wroclavii. Badanie też tam miałem. Porównania nie mam, ale okulary są spoko. Na nic nie narzekam. 400zł bez żadnych bajerów typu antyrefleks, filtr niebieskiego światła itp.
@Ogau #!$%@? też muszę oczy zbadać, niby jest u mnie jakiś optyk i robią za darmo badanie wzroku, ale nie mam pojęcia jak to wygląda w praktyce, żeby mi dobre okulary dobrali ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Heniak: badania to polecam przy grabiszyńskiej przyjmuje Zbigniew Kołodziejczyk jak chcesz sobie dodatkowo wzrok zbadać porządnie. Vision Express to taki McDonalds wśród optyków - niby tanio, ale nie do końca i jakość usług pozostawiająca wiele do życzenia.

W Muscat we Wroclavii mają całkiem fajny wybór oprawek w niezłych cenach, ale obsługa jest fatalna. Chciałem tam kupić, ale po tym jak zostałem obsłużony to stwierdziłem, że jednak pójdę gdzies indziej. Ostatecznie wylądowałem
@Ogau: 400zł tylko do wady bodajże +/-3,0, ja mam -3,5 i musiałam zapłacić w muskacie 800zł (ale mam też wąskie oprawki i musieli mocno szlifować soczewkę żeby nie wystawała za bardzo)
@hejmanko: może, nie wiem. Napisałem tyle, ile zapłaciłem. Zresztą w salonie jest wielki cennik. Nawet z dużą wadą się go nie przegapi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Heniak: polecam Fielmanna w Pasażu, badanie bardzo dokładne i znaleźli ukrytą wadę w oku, której trzech innych optyków nie widziało. Ewentualnie obejrzyj oprawki w Kodano, badania zrób na NFZ, a oprawki zamów na stronie internetowej Kodano, bo tam szkła mają taniej niż na miejscu