Wpis z mikrobloga

@jinchurikikurama: to nie jest boomerska odpowiedź to rzeczywistość... jak choćby tatuś który zamiast się zająć dzieckiem wjeżdżającym pod tramwaj to gapił się w telefon... to jest ogłupianie, zero jakiegokolwiek samodzielnego myślenia, zresztą liczba osób uzaleznionych od internetu mówi sama za siebie... nie wiedzą nic dopóki nie odpalą wujka google... to jest dramat i zdania w tej kwestii nie zmienię, przekonasz się za jakiś czas jakie są efekty nieboomerskiego podejścia do życia
@mykawz300: Świat się zmienia, czy tego chcesz, czy nie chcesz. internet teraz jest wszystkim i do takiego świata trzeba też się przystosować. Odciąganie dzieci od internetu i technologii (nie mowie o zdrowym ograniczaniu) jest głupota, bo teraz bez tego to nie da rady. Pokazały to te lockdowny - wszystko przez internet. Takie gadanie nie ma sensu, bo to jest nowa rzeczywistosc.
@jinchurikikurama: z takim podejściem jak Twoje to trudno się dziwić, że tak wygląda nowa rzeczywistość... znam mnóstwo dzieciaków, którzy (oprócz nauki zdalnej), w ogóle nie korzystają z internetu, za to uprawiają sporty, chodzą na zajęcia dodatkowe, mają swoje pasje, czytają książki i są naprawdę szczęśliwe. Za to w pracy miałam niejedną rodzinę, w której wpływ internetu skończył się bardzo źle w tym także interwencjami policji... to my tworzymy rzeczywistość, a skoro
@jinchurikikurama: a samo stwierdzenie "internet jest teraz wszystkim" jest straszne... dla mnie internet służy do pracy, czasem do nauki, a jak tylko mogę to uciekam jak najdalej od tego... mam dużo ciekawsze pasje i zainteresowania, niż wieczne przeglądanie fb, nie wspominając o insta czy tiktoku, bo takowych nie posiadam...
@jinchurikikurama: czasami używam do nauki i pracy, w większości korzystam z książek, przelewy zajmują mi 20 min w miesiącu, ze znajomymi rozmawiam jak się spotykamy, ewentualnie przez telefon, na wykopie piszę, ale jak mam inne zajęcia (np. moje pasje, czytanie itp) to czasem przez kilka dni nie korzystam z internetu... więc internet nie jest wszystkim... a wieczne przeglądanie social mediów to po prostu marnowanie czasu...