Wpis z mikrobloga

Oho, dziewczynie przyszedł mail od grupa.antyspam(at)gmail.com (czy coś w tym stylu) próbujący wyciągnąć od niej hasło. W treści była informacja, że jej konto zostało oznaczone jako wysyłające spam i że musi wysłać maila zwrotnego zawierającego dwa słowa: hasło do konta i kod z obrazka (był w załączniku), aby usunąć ją z listy spammerów.

Na szczęście nie wysłała tego maila, tylko zawołała mnie. Straciłaby pewnie wszystko - od konta na fb, przez jakieś konta na allegro itp., po sprawy studenckie... Masakra, trzeba uważać i uświadamiać, bo łatwo się nabrać na to, że jest to jakiś oficjalny mail od Googla, bo przecież jest "gmail" w adresie...

#gmail #antyspam #spam #phishing #email
  • 12
@Pustulka: To źle, że nie potrafi stwierdzić czegoś tak oczywistego sama. Wszędzie trąbią o tym żeby pod żadnym pozorem nie robić takich rzeczy, Ba nawet samo google czy facebook i inne takie informują mailowo, że jeśli ktoś będzie Cię gdzieś prosił o podanie hasła do konta i przesłanie go gdzieś to nie wolno tego robić bo oni pod żadnym pozorem nigdy o coś takiego nie poproszą.

@Marmite: W sumie tez
@Marmite: oczywiście, że zgłosiłem. I tu nie chodzi o inne hasła (bo używa innych w różnych miejscach), tylko, że mając dostęp do maila można zmienić hasła praktycznie wszędzie gdzie się tego maila podało jako weryfikacyjny.

@blondeblossom: logika? LOGIKA?! Kobiety nie myślą logicznie, powinnaś to wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież na co dzień nie zwraca się uwagi na te wszystkie ostrzeżenia o udostępnianiu haseł itp. -
@FarmazonowyMsciciel: Ja rozumiem, że można klikać dalej instalując jakiś program bo jest się zbyt leniwym, żeby czytać to co napisano powyżej abo zrobić inną głupotę która nie wymaga wysiłku ani myślenia ale wysłanie komuś hasła do skrzynki to tak jakby wyjść z domu i na drzwiach wejściowych napisać "Nie zamknąłem/łam drzwi." ;p
@blondeblossom: każdy przykłada różną wagę do innych spraw. Tobie się wydaje, że jak nie podasz komuś swojego hasła to możesz czuć się bezpiecznie, a jak ja widzę, że ktoś ma poinstalowane na kompie toolbary, spyware'y i inne "Przyspiesz swój komputer" to sobie myślę - "na #!$%@? tej osobie te hasła do poczty, skoro od dawna ktoś czyta jej maile". Sorry blond kwiatuszku, ale przestań pisać bzdury, bo po tym co napisałaś
@FarmazonowyMsciciel: A czy ja mówię, że mam coś takiego zainstalowane? ;D Po prostu wiem, że dużo ludzi nie czyta przed kliknięciem "dalej" bądź "zainstaluj" więc jestem w stanie pojąc fakt, że ktoś jest na tyle leniwy, że zainstaluje sobie jednym kliknięciem myszki jakieś gówno na kompie. To prawie tak mechaniczne jak kliknięcie "akceptuję regulamin" którego i tak większość osób nie czyta.