Wpis z mikrobloga

Może ktoś doradzić? Zarezerwowałem motocykl i wpłaciłem zaliczkę prawie tydzień temu. Mam ofertę z ceną podpisana przez dealera. Dzisiaj dostaje telefon od dealera, że się pomylił w cenie i będzie o 7% wyższa. Muszę się na to zgadzać czy mogę wymóc na dealerze sprzedaż w umówionej kwocie?
#motoryzacja #motocykle
  • 11
  • Odpowiedz
@bartas_miszcz: Chłop się przeliczył i szuka jelenia. Jak masz podpisaną umowę i na umowie jest kwota wpisana to ta kwota jest wiążąca dla obu stron. Umowa, jak sama nazwa wskazuje, to spis warunków, na które OBIE strony się umówiły i składając podpisy te warunki akceptuje.
  • Odpowiedz
@bartas_miszcz: W takim razie brnij w ustalona cenę. Zaliczka przepadnie jeśli tak ustaliliście w umowie, a umów należy dotrzymywać. To działa również w druga stronę - przyjął zamówienie do realizacji w określonej kwocie.
Ostatecznie mozecie pójść na ugodę. Ty nie będziesz się domagał spełnienia świadczenia, a on zwróci zaliczkę w pełnej kwocie z odsetkami.
  • Odpowiedz
@1-4-9-2: No właśnie o to chodzi, że ja nie chce zwróconej zaliczki tylko motor w ustalonej cenie :P co do odsetek to wydaje mi się, że przez tydzień zbierania się to by z nich nawet kebsa nie było więc trochę lipa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartas_miszcz:
Nie idź w żadne sądy bo przez lata nie zobaczysz zaliczki xd Powiedz dealereowi jak człowiek, że nie tak się umawiałeś i jeśli on zwróci pełną kwotę zaliczki to ty zrezygnujesz. Jeśli wyskoczy z tekstem, że nie odda to dopiero leć do prawnika.
  • Odpowiedz