Wpis z mikrobloga

@Marjaewa: Chyba nie. Jakieś 4 lata temu była głośna, precedensowa sprawa jak Matt Hoss pozwał H3H3 o naruszenie praw autorskich i przegrał bo pozwani wybronili się tym że użycie materiału który się komentuje jest niezbędne do pokazania kontekstu własnego komentarza. Nie wiem jak to się ma w polskim prawie ale od tamtej sprawy sądowej YT w swoich działaniach bierze pod uwagę jaka część materiału stanowi komentarz - wiadomo filmik z 10
@Dewasta: dobrze wiedzieć ! Ja już nie szarżuję, wyczytałam tyle, że pierwszym krokiem batalii jest wezwanie do zaprzestania naruszeń i chyba tak to powinnam traktować, a że mają rację, to nie ma co kombinować. @login001 ma rację, że smrodu już jest dużo i pewnie lepiej dla TVN, żeby tego filmiku nie było. Obawiam się tylko, że teraz na relacjach live nie zobaczymy nic ciekawszego niż w odcinkach :/
@Marjaewa: jesli nagrałabyś commentary w stylu tego, co robi Pantinka z komentowaniem serii Top Model albo Dramcia nagrywając o serii 40 kontra 20 to raczej nie byłoby problemu. Roszczenia są głównie jak powielasz dany fragment serii z TVNu bez żadnego komentarza, bo wtedy wygląda to po prostu jak kopiowanie. To tak jakbyś wstawiła Spidermana albo Władcę Pierścieni na swój kanał. Tak samo nielegalne. Natomiast zawsze można się odwołać w razie czego.