Wpis z mikrobloga

Zostać w Głogów (rodzina tu mieszka), ale jest problem ze znalezieniem sobie kogoś. Mieć na 200 metrowy dom w samym centrum czy na 50 metrową wielką płytę we Wrocławiu, gdzie pewnie nie ma problemu z założeniem rodziny?
32lv, u mnie w mieście to sobie co najwyżej możesz kasjerkę w monopolowym znaleźć czy coś takiego. Jedyna rozrywka to siłownia i bieganie po miejskich ścieżkach rowerowych. Praca nie gra roli i tak zdalnie wszystko robię, pewnie też tak zostanie do usranej śmierci. Chociaż we Wrocławiu mogą być te słynne Tinderówy w większości :)

U mnie możesz coś takiego kupić: https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-glogow-warsztaty-biuro-pawilon-ID4cPfm
2 147 zł/m²
We Wrocławiu podobne do remontu to już chodzi po 9000/m2

Z drugiej strony, można też zostać tutaj, a na weekendy czasem do Wrocławia na jakieś airnb.

Plusy Głogów:
+ nie ma nigdzie kolejek, no może teraz na dentystę czekać będę 10 dni
+ galeria, castorama, markety, kino
+ brak korków jak jakiś samobójca na most nie wlezie
+ cała rodzina na miejscu

Minusy:
-brak towarzystwa, młodzi robią od rana do wieczora u januszeksów, kghm, galeria i spać, wszystko zdycha po 18
-duża ilość sebixów i meneli
-jak chcesz coś kupić, czego nie ma w galerii, to tylko internet

#glogow #wroclaw #przegryw

Co byś zrobił?

  • Wrocław (600k mieszkańców) 49.5% (102)
  • Głogów (63k mieszkańców) 50.5% (104)

Oddanych głosów: 206

  • 33
  • Odpowiedz
@vrraaaz: Jeżeli chodzi o dupeczki: im mniejsze miasto, tym jest łatwiej, bo konkurencja jest mniejsza.
63k to nie tak mało.

Na mojej wsi jak idę na impreze to ja jestem klasą premium, w dużym mieście wojewódzkim jestem przeciętniakiem.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja

jak chcesz coś kupić, czego nie ma w galerii, to tylko internet


Dzisiaj jak masz paczkomat obok siebie to znika jakakolwiek chęć chodzenia po galeriach. Ja mam blisko do Wroclavii a większość rzeczy wolę i tak zamówić do paczkomatu niż w zazwyczaj wyższej cenie kupić to w galerii
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: zdecydowanie Glogow. Mozesz poznawac ludzi przez internet - zaloz sobie profile na stronach typu couchsurfing.org albo trustroots itp. Jak masz hobby to sa fora itp. I ktos z internetu moze wpadnie odwiedzic albo starzy znajomi. Kolega nawet odwiedzal dziewczyny z gier z ktorymi gralismy kiedys. W duzym miescie bedzie tylko drozej i gorzej szczegolnie jak praca online. Chyba, ze cale zycie w Glogowie to wtedy lepiej wyjechac ale nie
  • Odpowiedz
@Zielony_Pio: + etat kierowcy zawodowego ;)
akurat pod tym względem Głogów nie jest zły, dodali też szkołę średnią od KGHM, jedynie uczelnia jest gówniana

Głogów jest ważnym regionalnym ośrodkiem naukowym. Mieści się tu wiele szkół ponadgimnazjalnych oraz policealnych. Działa jedyne w zachodniej Polsce szkolne obserwatorium astronomiczne. Rozwija się szkolnictwo wyższe, zarówno na studiach dziennych, zaocznych oraz podyplomowych. W Głogowie funkcjonuje 13 przedszkoli publicznych i 4 przedszkola niepubliczne m.in. „Promyk” i „Jarzębinka”.

Lista szkół
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Ogólnie ostatnimi czasy mocno wkręciłem się w tematykę problemów małych miast. Zaczęło się od poczytania kilku artykułów, potem zagłębiłem się w bardziej szczegółowe opracowania, przeczytałem fajną książkę, a przy okazji przez ostatnie miesiące odwiedziłem cztery takie miasteczka i zwróciłem uwagę na to czego w ogóle nie dostrzegałem wcześniej. O szczegółach moich spostrzeżeń nawet nie będę zaczynał, bo byłoby z tego niezłe wypracowanie, ale wniosek mam jeden - absolutnie wszystko
  • Odpowiedz
Jeżeli chodzi o dupeczki: im mniejsze miasto, tym jest łatwiej, bo konkurencja jest mniejsza


@byk_boleslaw99: trochę tak, trochę nie. Laski z niniejszego miasta imo mniej wymagające ale za t jest ich mniej bo dużo wyjeżdża do wojewodzkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz