Wpis z mikrobloga

Ktos cos wie wiecej moze o tej awarii i tym podobnych, jak ostatnio google/youtube. Bo tak sie troche zastanawiam jak to w ogole mozliwe, zeby tak duza firma miala az takie awarie.

Nawet u mnie w sredniej wielkosci firmie mamy wszystkie kluczowe serwisy pororzucane w kubernetesie po roznych klastrach, roznych providerow, wszystko opakowane w replicasety, autoscaling, do tego service mesh, load balancery itd. No generalnie pelne HA, nawet jak cos gdzies jebnie to ruch od razu jest kierowany na inny dzialajacy klaster.

Jak to mozliwe ze duzo wieksi gracze maja takie problemy?
#facebook #programowanie #kubernetes #devops
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kielbasiarz: ja się w sumie nie znam bardzo, ale co w momencie jak padnie Ci właśnie miejsce gdzie hostujesz (azure, kubernutes itp) pewnie nie postawisz w sekundę od nowa apki. A wynaje mi się że Facebook jako ogromny serwis raczej nie korzysta z 'normalnych' rozwiązan
  • Odpowiedz
@Maciek-z-Krakowa: A co Ty możesz wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) zarządzam takimi Rajeshami i takimi jak Ty i wiem jakie kwiatki potrafią wywalić. Ostatnio przykładowy Rajesh puścił GPO który usuwał adminów ze wszystkich serwerów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oprócz tego jestem świadom ze niektórzy są bardzo pracowici ze spora wiedza ale to jak każdy. I wśród Hindusów i wśród Polaków zdarzają się takie
  • Odpowiedz
@Boroborro: no widzisz - a nie powinieneś zarządzać nikim.

Wcinasz się w dyskusje, nie mając nic konkretnego do powiedzenia, powielasz stereotypy na temat innych nacji, powiększając jedynie dystans między nimi a innymi (w ogóle to zahaczasz o ksenofobię; w wielu publicznych kanałach komunikacji twoja wcinka na temat Rajesha byłaby potraktowana jako mowa nienawiści), nie jesteś w stanie się przyznać do błędu i przeprosić i jeszcze upewniasz się, że piszesz z pozycji
  • Odpowiedz