Wpis z mikrobloga

Jest ktoś zorientowany jak teraz wygląda sprawa z dotacjami na rozpoczęcie działalności gospodarczej w urzędzie pracy w Poznaniu. Z tego co znalazłem to od września mają fundusze z unii ale warunkiem jest przez 12 miesięcy nie odmówić zatrudnienia. Czyli jak jutro idę na bezrobocie to pojutrze mogę złożyć wniosek czy ten bity Rok muszę być zarejestrowany jako bezrobotny? #poznan #praca #poznan #dotacje #dzialalnoscgospodarcza
  • 7
@LuckyLuciano: Przez 12 miesięcy nie możesz odmówić oferty pracy jeśli ją dostaniesz jako zarejestrowany bezrobotny w PUP. Ogólnie jak doradcy powiesz, że będziesz chciał otworzyć jdg to nie będą Cię raczej męczyć ofertami. Przez rok to nie będziesz mógł zamknąć ani zawiesić firmę aby nie oddawać kasy. Zajmuję się pozyskiwaniem dotacji, jak będziesz chciał to wołaj na pw :)
@dubstract: ale musze byc 12 miesiecy zarejestrowany ? bo ja ten zapis (moze dziwny jestem) interpretuje tak: Nie moge przez 12 miesiecy odmowic nie jest jednozaczne z = musisz byc 12 miesiecy zarejestrowany. Jutro ide na bezrobocie, w srode skladam wniosek - czy przez 12 miesiecy odmowilem ? nie bo nawet nie bylo takiej szansy
ale musze byc 12 miesiecy zarejestrowany ?


@LuckyLuciano: Zależy od regulaminu dotacji i jakie urzędnicy mają podejście. Niedawno pozyskiwałem dotacje w urzędzie legnickim to wystarczyło przyjechać i dzień przed złożeniem wniosku się zapisać.