Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@selectGwiazdkaFromTabelka: Wiesz co - za sport planuję się wziąć niebawem (na razie trochę nie mogę). Dlaczego mówisz, że ze skórą jest kiepsko?

Problemy ze snem pojawiły się jakiś czas temu (zostałem zwolniony z pracy przez restrukturyzację w korpo i od tego czasu mam mocny stres), więc raczej wykluczyłbym keto samo w sobie. Za to biorę pod uwagę lowcarb jako rozwiązanie, ale tylko pod warunkiem, że dodam sport.

Dzięki ;)
@BillyGugu: Wiesz co? Ja to ulany jestem, bo ta skóra na mnie tak nie wisi. Może fota tego nie pokazuje? Poza tym chodzę na sauny regularnie + od dłuższego czasu na saunowaniach w tureckiej robię peelingi skóry.
@thus: gratzy. Ja jestem na keto od ok 3 tygodni, ale nie dla chudnięcia (chociaż to fajny efekt uboczny) a raczej dla energii - na węglach wiecznie mi się spać chciało. Jakiś sprzęt do mierzenia ketonów używasz/polecasz? Czy ogarniałeś się bez tego?
@BillyGugu: Wiesz - jak już rozbijesz tłuszcz, to on się robi taki... no ulany, rozlany, bardziej jak ciecz. Zobacz na fotkę, gdzie ważę 150,25kg i tam jestem bardziej "ubity". Trudno, żeby skóra to utrzymywała. Na żywo jest raczej jędrna, nie mam tak, że mogę ją złapać i ciągnąć jak niektórzy, którzy gubią wagę. Mówiłem Ci o saunie, bo to też jeden ze sposobów na to, by dbać o skórę.

@retromirek:
@Anesa: A możesz mi to wyjaśnić? Bo ja opieram się głównie na książce "Ketogeniczna Biblia" napisanej przez lekarzy oraz innych materiałach tego typu. Z tych materiałów jasno wynika, że tłuszcz jest dla nas najlepszym paliwem, dużo lepszym niż węglowodany. No i jakie są pozostałe dwie takie szkodliwe diety?
Siostra twierdzi, że to dlatego, że organizm się zaadaptował i trzeba dać nowy (pozytywny) stresor, np. zmienić coś w diecie lub ruszyć z treningami ("magiczna bariera ~30kg").


@thus: Nie ma czegoś takiego, że się zaadaptował. Spadła ci waga to i zapotrzebowanie się zmniejszyło, najlepiej zwiększać aktywność fizyczną i obcinać po trochę więcej kalorii i obserwować 2 tyg