Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Anesa:

Długotrwałe stosowanie diety może zaburzyć gospodarkę hormonalną - ostrzegają lekarze.

Chciałbym tu zobaczyć tych lekarzy. Ja jestem na keto lekko ponad rok. Robiłem badania przed keto i po 9 miesiącach keto i wyniki mam lepsze na keto niż przed.

Wprowadzanie organizmu w stan ketozy powoduje podwyższone stężenie cholesterolu oraz przedwczesną miażdżycę naczyń.

https://youtu.be/DXKJaQeteE0

Dieta bogatotłuszczowa może powodować bóle brzucha, zgagę, wymioty, wzdęcia i zaparcia.

Przy ketoadaptacji może i niektóre objawy
@Anesa: Jeśli chcesz dalej konwersować, to mam prośbę - pisz wszystko w jednym komentarzu, a nie po 3-4 na raz, ok?

1. Keto to warzywa, mięso i tłuszcze. Jak jesz kiełbę z biedry, to powodzenia ;)
2. Mięsa nie kupuję w sklepie.
Długotrwałe stosowanie diety może zaburzyć gospodarkę hormonalną - ostrzegają lekarze


@thus: Ponad 7 lat na keto (od 2014 roku), z czego od paru lat Intermittent Fasting 18/6, z kilkudniowymi przerwami na jakieś wyjazdy albo święta, jakiś cheat meal raz na dwa miesiące. Regularne badania, wszystko cacy, poza okresami adaptacji lub re-adaptacji (keto flu) nie miałem żadnych niemiłych skutków ubocznych. Rekompozycję też robiłem w tym czasie, da się nawet zbudować dobrą masę
@Anesa: Ale keto nie powinno się przekraczać 1-1,5 g białka na kg ciała. Dlatego nie powinno to być jedzenie samego mięsa, gdzie jednak tego białka tam jest trochę. Większość badań które odradzają keto polega na tym że przykłada się większe spożycie tłuszczy do normalnej diety węglowo-białkowej, nie patrząc na to czy ich spożycie białka jest mniejsze. Niestety nie są to często rzeczy oczywiste dla wielu osób, które w keto nie siedzą.
@selectGwiazdkaFromTabelka: Owszem, zgadzam się. Ale prozdrowotnie, dla takiego szarego zjadacza chleba, chyba nie aż tak. No zobaczymy ;)

@satanisz: Dzięki, mądre rady! Biorę do serducha!

@prnppp: Zachęcam, żebyś wbił się na kanał i tam jest filmik "Moja historia". Myślę, że tam się dowiesz wszystkiego, o czym piszesz. Zwykłe obcięcie kalorii nie pomaga zawsze, a na pewnie nie umie :(. I nie zabrzmiało to chamsko, dzięki ;)