Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@thus: Nie wiem stary. Oczywiście gratuluje wyniku, ale gdybys wrzucił trening to ogarnąłbys to samo w pół roku i wyglądałbys oraz czuł się lepiej. Wiem z własnego doświadczenia, bo tez mam 27 kg na minusie. A co do ograniczania kalorii to nie ma ze nie działa bo to zwykła matematyka.
@thus
Tez jestem na keto, nieco ponad rok. Zaczynalem z wagą 88 teraz jestem na 80 (przez chwile zjechałem nawet do 76).
Przez rok nigdy nie dbałem o to ile jem - jadlem do syta i waga utrzymuje sie przy okolo 15% zatluszczeniu.
Przechodzilem na keto z powodów zdrowotnych i z efektow jestem zadowolony. Stany zapalne zażegnane (crp spadlo z 15 do 1), mam wiecej energii, lepszy sen, zero problemów gastrycznych. LDL
@trq:

Nie ma czegoś takiego, że się zaadaptował. Spadła ci waga to i zapotrzebowanie się zmniejszyło


W tych 2 zdaniach sobie zaprzeczyłeś. Poza tym istnieje takie zjawisko, że po jakimś czasie w deficycie chudnie się mniej niż wynikałoby to z obliczeń. I oczywiście w większości wynika to z mniejszego NEATu, ale nie tylko. Polecam film.
@thus: Dodanie węgli, jeśli je lubisz + siłka + jakaś aktywność poza nią - w sensie areobik, jakieś machanie sztangami, tabaty na siłce czy choćby cardio na rowerku i będziesz się czuł dużo lepiej i chudł szybciej.

Ja schudłem mniej, bo 15 kg w 3-4 msc, ale też z mniejszej wagi bo 115 i do tego ciągle aktywnie trenuję podnoszenie ciężarów, wiec to nie do końca ten sam przykład. Miałem takie
@thus: gratki, nie zniechęcaj się po komentarzach wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jestem -37kg (natomiast zajęło mi to dłużej) i jeszcze w tym roku planuję -7kg, ale prawdę mówiąc ciężko mi idzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chyba muszę znów dziennik zacząć prowadzić.
nie wiem, czy było warto, keto mieści się w top3 najbardziej szkodliwych dla organizmu diet


@Anesa: Zajmujesz się zawodowo dietetyką, analizą medyczną etc.? Dysponujesz jakimiś poważnymi źródłami (np. badania, metaanalizy), czymś poza artykułem z abczdrowie.pl?
Luźno pytam, no offence, możesz odpowiedzieć tak/nie.