Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia
#ekstraklasa
#mecz

1. Powoli, na własne życzenie, wypisujemy się z gry o mistrzostwo. W dodatku zaraz jedyną opcją na puchary będzie walka o zwycięstwo w Pucharze Polski lub Lidze Europy. Dramat
2. Indywidualnie można się przejechać po wielu aktorach tego widowiska, ale chciałbym żeby było dla wszystkich jasne: dla mnie jest jeden winny tego co się tu dzieje, i jest to Michniewicz
3. To tak nie działa, że ta sama drużyna gra świetny mecz w Europie, a za chwile kopie się po nogach w lidze. To jest kwestia przygotowania informacji o rywalu, ustawieniu odpowiedniej taktyki i wykonawców. To nie jest przypadek, ze Czesław nie wytrzymał w żadnym klubie zbyt długo, tutaj na to też ma coraz mniejsze szanse, powoli wszyscy maja go już dość
4. Sami zawodnicy tez zagrali fatalnie, ale za co ja mam ich winić? Dlaczego grał od początku Skibicki, a nie grał Kastrati? Martins, Emreli? Przecież teraz jest przerwa reprezentacyjna, chodzą słuchy, ze trener chciał im dać trochę odpocząć przed zgrupowaniami kadry co mam nadzieje jest tylko absurdalną plotką
5. Czy Miszta jest winien tej porażki? Nie. Czy mógł się jednak lepiej zachować przy bramkach? Lepiej ustawić mur, przewidzieć lot piłki… to nie jest zły bramkarz, ale to nie jest poziom Legii. Będę to chyba pisał po każdym jego meczu, ale mając Tobiasza na ławce, który dużo lepiej się w tym sezonie zaprezentował, dlaczego dalej Michniewicz idzie w zaparte?
6. Pierwsza połowa to były najgorsze 45 minut jakie widziałem w lidze jakie zagraliśmy od kiedy pamietam. Ktoś mi pisał, ze za Hasiego było gorzej, nie zgodzę się, wtedy były problemy z przygotowaniem kadry, gra przeciw trenerowi, ale nie było aż takiej bezradności
7. To jest nasz najgorszy start w lidze od 5 lat. Co ciekawe, wygraliśmy wtedy mistrzostwo, a po 30 kolejkach mieliśmy tylko 1 punkt straty do lidera z Białegostoku
8. Czy możemy to powtórzyć? Problem jest taki, ze teraz mamy pare drużyn, które są całkiem fajnie zorganizowane. Rakow, Lech, to już nie jest ten czas kiedy liga wygrywała się sama
9. To co, Czerczesowa na ratownika do końca sezonu, a później reprezentacja? Scenariusz naciągany, ale jeżeli zmienić trenera to tylko teraz, a też wśród kibiców dużego płaczu po Czesiu nie będzie. Momentami było miło, ale chyba trzeba się pogodzić z tym, ze polski trener to nie jest coś co nam da progres w dłuższej perspektywie
10. Jeden punkt poświęcę na sędziego. Do Marciniaka w sumie nic nie mam, sędziował jak zwykle, ale VAR to dziś chyba nie dojechał i to dosłownie. Ewidentny karny dla Lechii w 1 połowie, natomiast ręka obrońcy Lechii w drugiej połowie to już kryminał. Tego nie dało się nie zobaczyć, TV od razu pokazała powtórkę. Czy ręka przypadkowa? Jasne, ale co z tego. To, ze ktoś jest słaby technicznie, nie oznacza ze nagle może sobie machać rękami jak chce i przerywać nimi akcje. Natomiast rywalizacji to nie wypaczyło, Lechia się po nas przejechała i nie ma z tym dyskusji
  • 29
@miki4ever: Michniewicz traci skrzydłowych to zamiast popracować nad nowym ustawieniem i taktyką to nie. Michniewicz woli jak dzieco się obrazić i robić na złość. Wielce mówił o zmianie ustawienia i taktyki na Ese a dalej gra skrzydłowymi i to Skibickim i Mladenovicie a Ribeiro który dobrze się zaprezentował ze Śląskiem jest olewany przez Michniewicza i my się dziwimy że Jasur co chwile był kontuzjowany a w Sherifie gra. Po prostu Uzbek
@Prokrastyn: W ostatnich 25 latach mieliśmy taka sytuacje dwa razy, w 2016/2017 i w 2010/2011(tu było tez 5 porażek). W każdym innym przypadku było lepiej i to znacznie. Rok temu mieliśmy 16 punktów….
To tak nie działa, że ta sama drużyna gra świetny mecz w Europie, a za chwile kopie się po nogach w lidze. To jest kwestia przygotowania informacji o rywalu, ustawieniu odpowiedniej taktyki i wykonawców.


@miki4ever: Tak działa, jeżeli zawodnicy ci graja na 110% w meczu LE, to siłą rzeczy nie mają tyle siły na mecze ligowe.

To nie jest przypadek, ze Czesław nie wytrzymał w żadnym klubie zbyt długo, tutaj na
@miki4ever

- Też mi się wydaje że mistrzostwo odjeżdża Legii, już teraz jest 12 punktów straty do Lecha a będzie więcej bo ekipa Czesława zgubi jeszcze punkty. Za chwilę grają z Lechem czy Pogonią, a wcale nie jest powiedziane że z Jagiellonią lub Górnikiem Z. wpadną 3 punkty.

- CM711 od zawsze w swych klubach miał problemy z prowadzeniem gry, lepiej się nadawały do szybkich kontr i wrzutek na napadziora. W jego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever: Dziękuję za statystyki, niestety w tym roku poziom czołowych zaspokow ligi wydaje mi się nadzwyczaj wysoki. Mam nadzieję, że nie mam intuicji, bo nie popieram tego żadnymi wyliczeniami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@miki4ever: nie jestem jakimś fanem Legii ale bez przesady z tym mistrzostwem. Ostatnie lata już to pokazały.
Teraz Lech u siebie, przy wygranej i zaległych wygranych zostanie ledwo 3 punkty różnicy - no do Rakowa może być trochę więcej ale to też nie będzie coś strasznego bo chyba zgodzimy się że to Lech będzie głównym rywalem w walce o mistrzostwo.

Płakać imo będzie można dopiero po tym meczu, bo naprawdę jeśli
@CzaryMarek:
8/18 trenerów pracuje dłużej niż 1,5 roku a to sporo więcej niż 10%. Dokładnie 44%, a jak był jeszcze Brosz w lidze to byliśmy TOP3 liga w Europie jeżeli chodzi o długość pracy trenerów.

Właśnie to motywowanie na 110% to jest IMO główny problem Michniewicza w wielu klubach. Takie coś świetnie działa w reprezentacji, ale w klubie nie możesz cały czas działać pod presja, drużyna tego nie wytrzyma, co widać
@miki4ever: Masz racje, jeżeli chodzi o drużyny które o nic nie grają i o nic nie mogą grać (miejsca 6-12) to one nie mają problemów z trenerami, bo oczekują 8. miejsca, ale jeżeli będzie 11 to nic się nie stanie, a jak będzie 6 to też nic się nie stanie, bo premie za miejsca ligowe za żałośnie niskie, co innego jak drużyna planuje mieć 15, a będzie mieć 16, albo planuje
@Adu_Jean: A to ciekawe. To by wiele tłumaczyło, bo z tego co ja słyszałem, był on już prawie dogadany do powrotu, trochę mnie zdziwiło, ze się jednak nie pojawił.

@rothejro: Wiadomo, napisałem ze się wypisujemy, ale jeszcze się nie wypisaliśmy:) natomiast sytuacja jest jednak trochę inna niż wcześniej, tak samo jak nigdy nie mieliśmy tylu porażek na tym etapie jak zdobywaliśmy mistrza.
@miki4ever: Papszun to wyjątek, bo to jest drużyna która gra o miejsca 6-12, ale po prostu on zrobił wynik ponad oczekiwania i dlatego jest gdzie jest. Mówiąc o tych którzy się biją o puchary mam na myśli Lecha, Legię, Lechię Gdańsk, bo to są kluby które mają zaplecze infrastrukturalne, kibicowskie, finansowe by oczekiwać takich miejsc, a nie kluby które nie mają prawa oczekiwać miejsca w top 4 od trenera, a jednak
@miki4ever: Michniewicz stwierdził że już ma Rose i Abu Hane i nie chce bo potrzebuje na inne pozycje. Teraz ani Rose ani Abu Hana nie gra, bo Michniewicz uznaje że są słabi. Shabanov byłby 100 razy lepszy od nich a i przy grze na 3 frontach spokojnie by każdy pograł. Na ligę Shabanov a na Ligę Europy Nawrocki ale po co ¯\_(ツ)_/¯
@tyrytyty: Pierwsza sytuacja o co się #!$%@?ł do niego Czesiek to dlatego, że jak skończył się mecz w PP z Piastem to Shabanov siedział na płycie boiska i był smutny i zły bo po jego błędzie Piast strzelił. Michniewicz stwierdził że nie można tak się zachowywać. Potem Michniewicz kazał mu grać mimo wielkiego guza i karuzeli w głowie jak się zderzył głowami z przeciwnikiem, dopiero sędzia który miał więcej mózgu niż
@miki4ever: To są twoim zdaniem drużyny które oczekują miejsca w top4? To znaczy Pogoń może teraz tak, dlatego mówi się o zwolnieniu trenera, bo ich oczekiwania poszły w górę i przestają powoli być drużyną 6-12.
@miki4ever: dokładnie przez jeden mecz Michniewicz go ocenił i szkoda go teraz. Za to taki Mlade, Lopes czy Skibicki albo nawet przez pare meczów Hołownia to spokojnie męczyli kibiców ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@WHlTE: No tak wszystko fajnie. Ale znowu wracam do Cześka. Michniewicz co chwile mówił na treningu że Hołownia wypada lepiej od Abu Hany. Abu nawet nie miał jak się zaprezentować bo Michniewicz na niego nie stawiał BO TAK ¯\(ツ)_/¯ a jak dostał szanse z Radomiakiem to miał pecha i wstrząs mózgu ale za nim zszedł było 0:0 wszedł Mlade Czerwona kartka to samo Josue i 3:1 ¯\(ツ)_/¯