Wpis z mikrobloga

Ten obrazek jest dobry, ale i niesprawiedliwy. Młodzi na wioskach mają tak samo, zwyczajnie wyjeżdżają do dużych miast i układają sobie życie. Wątpię, że gość 50 lat tak zrobił, zresztą to też były inne czasy. Nie dało się wynająć mieszkania z dnia na dzień, kawałek pola miał to orał itp. Inne czasy, inne realia.
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: taa uwielbiam takich, mam ich na pęczki w robocie. Nie robiłeś jakiejś czynności bo od kiedy pracujesz nie było takiej potrzeby, pyta się ciebie jak to zrobić - mówisz: nie wiem. No to hehe śmiech z młodego, jeszcze musisz się uczyć wiesz jednak co stary to stary młodziak musi się uczyć...
Oczywiście czynność do nauczenia w 3 minuty, ale wiadomo : stary wie lepiej bo jest stary ( ͡
  • Odpowiedz
@Baudi: Ja mam 32 lata i strasznie #!$%@? mnie takie gadanie moich rówieśników, że nowe pokolenie jest gowno warte i nic nie potrafi. To, że ich nie rozumiemy nie znaczy, że są gorsi czy mniej przystosowani do życia niż my. Oni wychowali się w innych realiach i prawdopodobnie lepiej się w tych realiach odnajdują. Z resztą dotyczy to dokładnie każdego pokolenia, bo konflikt pokoleniowy istnieje od początków udokumentowanej ludzkości. #!$%@?ć
  • Odpowiedz
@Tymajster: zgadzam się, co prawda jestem 93 ale znam obsługę wiertarki ale pluje na mon bo to w większości banda nieudaczników którym wojsko uratowało życie xd
  • Odpowiedz
@Tymajster: wszystko spoko, tylko nie używaj tego cringe'owego wymysłu Krytyki Politycznej byle Julka nie wygrała
@hiperchimera: jestem 1996. Wiem, że wiertarka ma lewe i prawe obroty. Mam za to dość toksycznego p...nia Januszy jak to ich pokolenie było zaradne, a moje jest pierdołowate, nosi rurki i gołe kostki, koła nie umie zmienić itd. Ich zdaniem mieliśmy urodzić się z tą umiejętnością, bo często nawet nie mieli ochoty nas
  • Odpowiedz
@hiperchimera: kilka miesiecy temu latały artykuły hucznych feministek, o tym że jakaś baba wyremontowała sobie mieszkanie na poradnikach z YouTube
Skoro one dały radę wy również dacie ;)
  • Odpowiedz
@pi73r: Ale ze ja gadam jak boomer? Moi rówieśnicy owszem ale #!$%@? przecież o to mi chodzi w moim wpisie. I tez wole gadać z 16-latkami bo chociaż się z memów razem pośmiejemy
  • Odpowiedz
@caru: nie wiem czy dobrze zrozumialem Twoj wpis. Posrednio napisales to samo co ja, z tym, ze Ciebie ta wojna pokolen wkurza, jednoczesnie rozumiesz, ze taki konflikt pokolen istnieje od zawsze i nic z tym nie zrobisz.
Rozwine w takim razie swoja mysl. Mlode pokolenie za pare lat bedzie zastapiane nowym, i czesc z tych osob ktore teraz boomerom czy dziadersom zarzuca ze sie madrza, sami beda sie madrzyli za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SmakoszKotow: dziaders? lvl 36, całe wykończenie domu (część mebli samemu, część złożona, elektryka) zrobiłem w środku sam, pracuje w IT.

Ale dziękuję za opinię, bardzo mi koło nosa przeleci ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qba1996: to nie jest kwestia że to pokolenie (urodzone w latach 60-tych) było takie zaradne, tylko że pokolenie z lat 2005+ to miękkie faje, które umieją jedynie klikać na PC. Umiejętności techniczne ich przerastają lub zwyczajnie woła zapłacić "dziadersowi" za zategowane partactwo, bo sami nie wiedzą nic.
  • Odpowiedz
@hiperchimera: Pieprzenie, mam 24 lata pracuje na Utrzymaniu Ruchu w zakładzie produkcyjnym robię za tych wszystkich januszy znawców wkrętarek bo mają lewe ręce i schematyczne myślenie przez wyprany mózg automatyczną robotą 20 lat przy linii. Stanie się coś nietypowego to od razu panika i nie wiedzą co sie stało bo ich praca wyszła poza schemat. Także wiek czy pokolenia nie ma nic do rzeczy czy ktoś jest ogarnięty czy nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adibor: "tylko przez pół roku godzinę dziennie napieprzają młotem i wiertarką, bo przecież nie będą płacić, tylko sami zrobią. A finalnie i tak wychodzi z tego gówno."

mówimy o tych co umieją wieszać na ścianach czy remontować, czy o takich co im się wydaje że każdy mężczyzna rodzi się z umiejętnością obsługi wiertarki, hebla czy piły tarczowej?
  • Odpowiedz
przeciętny młody człowiek mieszka w małym mieszkaniu gdzie nawet nie ma gdzie narzędzi trzymać, a wszelkie prace remontowo-budowlane tych narzędzi wymagają.


@Positano1: Ile tych narzędzi musisz mieć, aby coś drobnego w domu zrobić? Jedna szuflada na klucze, śrubokręty, klucz francuski, młotek, pędzel, itp.? Odmalowanie pokoju to tylko taśma, folia, pędzel, wałek i tacka. Mieszkam w bloku i mało co jest do zrobienia, ale raz na jakiś czas coś jest i
  • Odpowiedz