Wpis z mikrobloga

Potrzebuję opinii w sprawie wyboru laptopa. Będę go używał do oglądania wykresów, tabel, rysowania w baaardzo prostych programach graficznych, przeglądania stron internetowych, dokumentów itp. Budżet, jaki chciałbym przeznaczyć to max 2000 zł.
Wymyśliłem, że 17" ekran
Parametry minimalne:
- procesor Intel i5 lepiej i7
- dysk 250 SSD
- 8 najlepiej 16 RAM
- matryca matowa, rozdzielczość min. 1920x1080
- Win 10 może być home

Zrobiłem rozeznanie w nowych i używanych komputerach.
nowe Lenovo IdePad 3 2790 zł
nowy HP 2999 zł
Nowe z takim hardware podchodzą pod 3 000 zł :(

używany DELL Precision M6500 1390 zł
Samsung NP770Z7E 1399 zł
Używane do 2 000 zł da się znaleźć. Są też jakieś modele HP, Lenovo. To, czego się boję to wiek i wiążące się z nim zużycie sprzętu. Taki Dell M6500 ma z 10 lat.. Używany, młodszy Dell 7710 poniżej 3 500 zł nie schodzi. Cieżko znaleźć coś młodszego niż 5 lat w moim budżecie.
Obawiać się takich staruszków poleasingowych? Może zejść z wymagań sprzętowych, bo są przeszacowane jak na moje potrzeby?

#komputery #komputer #laptopy #laptop #hardware
  • 9
  • Odpowiedz
@odishewo: Jesteś pewien że musi być 17 cali? 15,6 to o wiele większy wybór a różnica nie jest jakaś gigantyczna. A stacjonarnie to i tak lepiej mieć dodatkowy monitor.
  • Odpowiedz
@odishewo: wszystko fajnie, ale w podobnym budżecie kupisz nówkę. Raczej na pewno mocniejszą (Ryzen 7, 1650). Też bym polecał 15.6, niewielka jest ta różnica nieco ponad 1 cala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion Zrezygnuje z i7 i bede szukal i5. Ten Dell co podeslales, ma strasznie zniszczona obudowe. HP w porzadku, ale to caly czas ponad budżet.

Uparlem sie na to 17", bo potrzebuje szerokiego zakresu ogladania wyswietlanych tresci. Drugi monitor bede dokupowal, ale w pozniejszym czasie.
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l jak licze, to wychodzi mi 4,3 cm. To moim zdaniem sporo. Teraz mam 15.6 i niewygodnie mi sie oglada, a warunki mieszkaniowe uniemozliwiaja np. stavjonarna jednostke i 2 porzadne monitory. Wiec na razie chce przy 17 zostac.
  • Odpowiedz
@odishewo: Nie znajdziesz porządnego 17" przy tym budżecie. Za 2 tysie masz albo super budżetowce albo 10+ letnie przeruchane stacje robocze. Więc albo dozbieraj, albo przełknij fakt że nie dostaniesz tego co chcesz.
  • Odpowiedz