Wpis z mikrobloga

Hej wykopki z tagów #norwegia oraz #emigracja. Chciałby się może ktoś podzielić swoimi wrażeniami z wyjazdu do Norwegii? Jak warto przygotować się na emigrację do tego kraju? Gdybyście mieli wybór zrobilibyście to ponownie?

Jeżeli chodzi o moje północno-krajowe doświadczenia to pół roku pracowałem na Islandii- wspaniałe miejsce, jednak chciałbym spróbować czegoś więcej :)

#emigracja
#norwegia
  • 8
@paw39 Biurokracja?? Norwegia jest krajem, gdzie wszystko załatwisz kilkoma klikami przez internet. Nawet dom kupiłam wychodząc z mieszkania tylko na visning.
@indeeed dobrze ale wiesz że mówimy tutaj o kimś świeżym? W dalszym ciągu nie mam konta bankowego i mogę im skoczyć. Tak wiem, masz stały numer, bank ID I dużo można przez internet. Ale czasem trzeba pójść gdzieś osobiście i człowiek się tylko denerwuje. W Polsce może nie można aż tyle przez internet załatwić ale można dużo więcej odkąd jest profil zaufany.
@indeeed tak spróbowałem też w innym, pożyjemy zobaczymy. Osoby z d numerem czekają długo w dodatku wygląda na to że covid upośledził pracę urzędników jeszcze bardziej