Wpis z mikrobloga

#wirusy #psujo #hakerzy #pomocy

Dobra, doigralam sie i chyba zalapalam wirusa na drugim kompie. Zwyczajnie chcialam odpalic ta stronke co zwykle, zeby ogladnac serial, a tu mi tylko antywirus zadzwonil i na caly ekran wyskoczyla biala strona z napisami jak w przegladarce, kiedy nie moze polaczyc sie ze strona. No i probowalam to wylaczyc, nawet menadzerem zadan, ale nie dalo sie. Zresetowalam raz, drugi, az trzeci na twardo i siedze w trybie awaryjnym. Ale co teraz? :p
  • 44
  • Odpowiedz
@tygry: Na pewno, bo po restarcie po kilku sekundach jak pokaze sie juz pulpit, to pokazuje sie to samo, bez naciskania niczego... :/ W trybie awaryjnym nie oczywiscie.
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: Czyli? Guzikiem? To juz tak zrobilam, napisalam przeciez. Jezeli chodzi o formata to nie wchodzi w rachube, bo mi sie nie chce siedziec caly dzien nad instalowaniem tej krzywej visty.
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: Aha no to wzielam go guzikiem wylaczylam (tak rozumiem resetowanie na twardo, ale juz nie probowalam w normalnym trybie odpalac...) Zaczelam skanowanie, jak to nie podziala, to bede w kropce :p
  • Odpowiedz
@tusiatko: Start --> Uruchom --> wpisać cmd i kliknąć OK. Wpisz chkdsk /f

Albo po prostu antywirusem wyjeb syfa.

Combofix jest moim zdaniem zajebisty, ale wszyscy zawsze przestrzegają, by z niego korzystać w ostateczności i tylko gdy poradzi to fachowiec. Bo może więcej zaszkodzić. Mi tam zawsze pomagał, ale tak mówią.
  • Odpowiedz
@tusiatko: znajdzie błędy i je naprawi - pierwszy krok

ale tutaj raczej działa jakiś trojan czy inny syf... trzeba go usunąć - drugi krok

trzeba mieć firewalla lub dobrego antyirusa - trzeci krok

idę spać - czwarty krok

madżong, przejmij ją :P
  • Odpowiedz