Wpis z mikrobloga

Właśnie miałem interview z dosyć fajną firmą, ale zapytali mnie o tak poronione definicje, że totalnie się ośmieszyłem.
Kurcze serio siedzę w iOS Dev już pare dobrych lat, wydałem pare fajnych produktów i już sam nie wiem już czy jestem po prostu debilem czy te typy na siłę wybrały jakieś gówniane zagadnienia tylko po to, żebym się na nich #!$%@?ł.

#pracbaza #swift
  • 6
@wykraczajacypozapole: no to pierwsze dwa to domena Combine, to wcale nie implikuje że projekt jest w SwiftUI, to może być równie dobrze UIKit. A to trzecie to nawet na necie nie mogę znaleźć. Może chodziło o jakieś inne, podobne słowo
Na innej rozmowie(gdzie dostałem pracę bo typ był normalny) pytali mnie o cykl życia aplikacji i view controllera (co się dzieje gdy coś pojawia się na ekranie, dekonstruktory, dziedziczenie konstruktorów), Różnice między użyciem structa i class i (jak czyta to kompilator + problemy z wyciekami pamięci.)

Zapytali mnie też jak sobie radzę z kilkoma a/synchronicznymi wątkami (np. pobieranie obrazków w kolejce). Popytali też o Combine ale już tak po ludzku np. czym