Wpis z mikrobloga

No hejka majsterkowe / budowlane / meblarskie świry.

Powiesiłem po raz pierwszy w szafki łazience, zupełnie sam. Takie dwie 60 na 60cm obok siebie. Problem jest taki, że nie jestem pewny, czy zrobiłem to dobrze i czy mi wszystko się lada moment nie zawali na łeb ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój największy problem wystąpił w momencie, kiedy najprawdopodobniej natrafiłem na zbrojenie i za cholerę nie dało się wwiercić w ścianę. Więc użyłem drewnianego kołka wsadzonego praktycznie na głębokość gresu - pic rel.


Czy to ma prawo się utrzymać? Czy jednak kołek może się złamać? A może duża szansa, że cała płytka gresowa puści?
Czy da się to jakoś sensownie rozwiązać? Np. przykręcić szafkę do ściany poprzecznej? Przykręcić do rurek z kaloryfera? Cokolwiek?

Poza tym, nie jestem pewny czy mocowanie na kołkach 8x40 w pozostałych miejscach jest wystarczające. Miałem wrażenie, że zaraz za płytkami w niektórych miejscach było jakieś pół centymetra luzu. Czy te kołki są wystarczającej długości? Tutaj również nie jestem pewny, czy aby większość ciężaru szafek nie wisi na płytkach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#meble #diy #meblarstwo #stolarstwo #majsterkowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
Gumaa - No hejka majsterkowe / budowlane / meblarskie świry.

Powiesiłem po raz pie...

źródło: comment_1633031648nVlFgshuZEKWmRVuRDN2Xv.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@RahuCiahu: jakoś czas temu pod innym postem już mi ktoś Mamuta wciskał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale wyszło że miałem kołek drewniany pod ręką to go użyłem.
  • Odpowiedz
  • 2
@Gumaa jeśli miałeś uniwersalny dybel to przy wkręcie powiedzmy 10+x+40 gdzie x to odległość zawieszki od ściany to wkręt ściągnął dybel do siebie i powinien się zaprzeć w tej pustej przestrzeni. Jeśli użyłeś takich najtańszych do pełnego materiału (to takie zakończone na okrągło, przecięte w 2/3 na pol) to bym podmieniła na jakieś porządne z fischera, takie z pęknięciami po bokach (opisane jako uniwersalne) Tam gdzie trafiłeś na zbrojenie to bym kupiła
  • Odpowiedz