Wpis z mikrobloga

Od lat zadaję sobie to pytanie, ciągle nie mam odpowiedzi.

Dlaczego ludzie kupują telefony na abonament?

Liczę sobie to co jakiś czas, szczególnie jak myślę o zmianie i nigdy mi to nie wychodzi sensownie.
Trzeba brać droższy abonament niż jest potrzebny, aby kupić lepszy telefon.
Telefony zwykle są droższe niż na wolnym rynku (s21 ultra 4200/4500 idzie wyrwać na promocji, u operatorów 5500)

Kompletnie bez sensu. Nie rozumiem.

Ma ktoś wytłumaczenie?


#abonament #telefony #android #ios #apple #samsung #ocochodzi
  • 31
  • Odpowiedz
@hanma: Fanem rat nie jestem, bo spłacać będziesz rok albo trzy, a w tym czasie telefon się utopi albo upadnie i klops. Ale ogólnie jak mówisz, bez sensu.

Liczyłem i S21Ultra z abonamentem który mam teraz przez trzy lata to koszt chyba 5k.
A s21Ultra w orange to 6500-6800(jak chcesz ochronę na telefon i 5g) na 36 miesięcy.
Jakoś tak to się kształtowao, #!$%@?.
  • Odpowiedz
@anonim1133: No jak kupisz za gotowke i sie utopi to wyjdzie na to samo, tylko ze jestes pare kola w plecy od razu. Dla mlodego czlowieka ktory jeszcze nie ma duzego zapasu gotowki bezpieczniej jest sobie placic raty 0% niz wydac duza kwote na jeden raz.

No i mowisz, ze chciales brac abonament. Jak w abonamencie Ci sie utopi to tez potem bedziesz placil za niego. Tylko ze z procentem :)
  • Odpowiedz
@anonim1133: miałem abonament w Plusie 45 zł. Kończyła mi się umowa i dwa tygodnie temu, przedzwoniłem z pytaniem co mogą mi zaproponować. Po dość szybkich negocjacjach udało mi się wziąć S21+ za 3700 bez opłaty początkowej na 0% bez podwyższenia abonamentu. Wydaje mi się, że całkiem spoko ofka :)
  • Odpowiedz
@ahiPL: biorąc pod uwagę że już miała ten abonament to faktycznie spoko. I na taką ofertę czekam xd
Wychodzi na to, że da się trafić dobrą ofertę.

  • Odpowiedz
@anonim1133: Bo czasem się opłaca. Mama ma w Orange cały pakiet TV, internet, telefon i bez zwiększania wysokości abonamentu dało się kupić Z Folda 3 na 24 raty po 300 zł. W sumie ok. 1000 zł. taniej niż w sklepie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anonim1133: Nigdy wcześniej nie braliśmy telefonu do umowy. Po prostu była możliwość przedłużenia umowy na 2 lata i mamy cały pakiet usług. To teraz wzięliśmy jeszcze telefon. Sama wysokość abonamentu za usługi jest ta sama i doszła tylko rata za telefon.
  • Odpowiedz
@anonim1133: tutaj plus dla Ciebie, 2 numery za 3 dyszki to bardzo spoko rzecz :) w plusie roznica miedzy abo 25, 35 i 45 to tylko ilosc GB miesiecznie w pakiecie :) zrobilem maly wywiad i S21+ w abo 25 i 35 nie jest dostepny, wiec teoretycznie mozna zalozyc, ze do ceny telefonu musze doliczyc to 10zl miesiecznie przez 2 lata :)
  • Odpowiedz