Wpis z mikrobloga

@CzerstwaBulka: za pracę należy się zapłata dla twórcy, dlatego lubię drobnych twórców gdzie płacę im bezpośrednio zamiast wyzyskiwaczowi nad nim. Poza tym patenty powinny zostać uwolnione do domeny publicznej razem ze śmiercią ostatniego twórcy(podobnie jak jest z muzyką).
  • Odpowiedz
@mat888: ja chodze na koncerty i tak wspieram muzykow ale nigdy nie kupilem ani 1 plyty skoro moge sluchac za friko
mnie bawi np. jak wydawnictwo chce kasowac 50zl za ksiazke Nietzschego jak on nie zyje od 100 lat ponad
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: no tak, czytałem że na płytach to akurat producenci zarabiają i cała otoczka, do samego twórcy to jakiś tam ochłap drobny trafia. Na szczęście teraz można ich inaczej wspierać(bardziej bezpośrednio), czasy się zmieniły i nawet Kazik się zreflektował w tym temacie.
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: mam konto premium na Spotify, czasem oglądnę sobie coś na Netflixie znajomych (średnio raz na 3 miesiące więc nie widzę sensu zakładania osobnego konta). Raz na jakiś czas ściągnę z torrenta lub oglądnę na cda film/serial sprzed kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat i nie widzę w tym nic złego. Mam legalnego Windows i Office i są to jedyne płatne programy jakich używam.
Co do samej idei. Uważam że podobnie jak
  • Odpowiedz
@CzerstwaBulka: pirace mimo ze jestem programista.
Najbardziej mnie jaraja takie flame np na wykopie, ze ktos "ogrywa" (nienawidze tego boomerskiego slowa) jakas gre.
Czyli faktycznie zmusza sie do zmarnowania czasu przy jakims gownie bo wydal na to 200, bo nie sciagnal wczesniej zeby sprawdzic (XD).

Kupuje tylko gry multiplayerowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@CzerstwaBulka: a ja nie pirace. Jak mogę coś kupić, to najczęściej tak się kończy - jest cała masa wyprzedaży i obniżek. Nie gram też w najnowsze gry i w sumie nie potrzebuje żadnych nowych programów, więc moje koszta są niskie. Muzyka tak samo - co jest legalnie na jutube, ściągam. Czego nie ma - kupuje pojedyncze utwory. Mam jeszcze kilka programów zachomikowanych za czasów piractwa, które dalej leżą na dyskach. W
  • Odpowiedz