Wpis z mikrobloga

Mirasy, czy znajdę coś lepszego w tej cenie:
https://proline.pl/laptop-msi-gp76-leopard-11uh-667pl-17-3-cali-qhd-165hz-i7-11800h-1tb-ssd-16gb-rtx-3080-8gb-win10-home-p8079207

Potrzebuje laptopa do szeroko pojętej pracy, Visual Studio, wirtualizacja, SQL Server, Azure, a także do użytkowania w domu w razie potrzeby.

Miałem czekać na nowe MacBooki z M1X/M2 od Apple, ale nie wiadomo czy się wyrobią z premierą sklepową do końca roku a na zakupie do końca roku mi zależy. Poza tym z racji tego, że siedzę głęboko w Microsofcie zawodowo, nie wiem czy kupno MBP ma sens do w/w zaaprobowań? Rozważałem sprzęt jabłkowy bo mam w domu iPhone’y, iPady i inne rzeczy od Apple i myślałem o dokupieniu komputera żeby w pełni ekosystem wykorzystać.

Co myślicie? Ktoś był w takiej sytuacji i podjął jaką decyzje?

#komoutery #komputer #laptop #laptopy #notebook #apple #macbook #macbookpro #mbp
  • 8
  • Odpowiedz
@kuta_senator: Leopard to flagowy 'gamingowy' lapek MSI, ciężki i z pełnym GPU TGP. Pytanie po co ci taki. Do pracy to 16-calowy Lenovo 5 Pro/7, MSI Z16 Creator, ROG Zephyrus M16. Ewentualnie jakiś kadłubek co ma mechaniczne klawiatury.
  • Odpowiedz
@WhyCry: jest w tym jakaś logika ale do niektórych zastosowań w mojej pracy może z czasem się mocniejsze GPU przydać. Poza tym może od święta coś tam odpalę :) Chociaż nastawiam się raczej w 90% na prace i szeroko pojęte zastosowania domowe.
  • Odpowiedz
@kuta_senator: Tak, długo sam na niego czekałem, ale mieli obsuwę 2 miesiące. Nawet pisałem do ASUSa i sami nie wiedzieli kiedy będą. Jak chcesz mocne GPU to Lenovo 5 pro/7 ma dobrą grafikę, ale ciężko je w Polsce dostać (nie sprawdzałem aktualnych stanów).
  • Odpowiedz
@WhyCry: ten ASUS mnie trochę nie przekonuje ze względu na ten specyficzny układ ekranu względem podstawy O__o Obejrzałem kilka recenzji i sprzętowo wygląda obiecująco, ale to, że ten ekran jakby "wjeżdża" pod podstawę przy pełnym otwarciu to mi się nie podoba jakoś.

Pytanie czy ten co ja zaproponowałem - poza tym, że jest to overkill jeśli chodzi o GPU - będzie lepszy w większości rzeczy do w/w zastosować czy jednak w
  • Odpowiedz
@kuta_senator: A to nie wiem, chyba Linus go ostatnio testował. To cieżki laptop raczej nie do przenoszenia, do tego 17 calowy. Do pracy 16 jest idealnym rozwiązaniem. jak nie bedziesz go przenosic to nie bedzie mialo znaczenia, ale poszukaj czy nie bedzie chodzil zbyt glosno. To potrafi byc irytujace.
Jak masz czas to czytaj komentarze na peperze przy wstawkach o laptopach. stamtąd sie naprawde duzo dowiesz. Ja gdybym nie znalazl swietnej
  • Odpowiedz
@WhyCry: Legion 7 byłby cichszy myślisz? Ten co ja podałem podobno nie najgorzej wypada, patrząc na suche decybele to w ogóle czołówka jeśli chodzi o głośność a także nieźle sobie radzi ze zbijaniem temperatur. Hmm, dobrze byłoby go po prostu poużywać chwilę to bym wtedy wiedział... :))
  • Odpowiedz
@kuta_senator: 7 ma vapor chamber, a 5 pro wentylatory. Ma świetny ekran i nie jest tak ciężki. Mi tylko nie pasują te swięcące swiatla na okolo, ale dzisiaj prawie kazdy laptop ma cos podobnego. Jest jesze 7 slim ale on nie ma dobrej grafy.
Popatrz sobie na
NHL.pl
Notebookcheck.com
  • Odpowiedz