Wpis z mikrobloga

W 2021 roku Sieć Obywatelska Watchdog Polska kończy 18 lat.


W tym czasie zmieniały się wyzwania, które stoją przed prawem do informacji. “Wchodzimy w dorosłość” w czasie, gdy ochrona prawa do informacji jest niezwykle słaba, a dewizą władzy jest „Odroczyć, udostępnić po wyborach”. Ale widzimy też ogromny kapitał, na którym możemy budować: to nie tylko nasze doświadczenie osiemnastu lat działalności, ale także zmiany, które dokonały się w obywatelkach i obywatelach, zaangażowanie mediów, szeroka świadomość wagi prawa do informacji w organizacjach społecznych, biznesie.

Zostawiamy Wam kilka słów z okazji Międzynarodowego Dnia Prawa do Informacji i naszych urodzin.
Dobrego wieczoru! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 70
Wszystkiego najlepszego i życzę wam w przyszłości zamknięcia. Oczywiście spowodowanego pełną przejrzystością władz/sądów/innych organów, która wyeliminuje potrzebę istnienia takich organizacji ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@wizard3: Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tego właśnie sobie życzymy!
no no, wchodzicie w dorosłość. Pora porzucić zwyczaje nastolatków i zacząć szanować starsze pokolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@barystoteles: Coś nam się jednak wydaje, że z tego ,,okresu buntu" objawiającego się staniem na straży praw człowieka, w tym prawa do informacji, nie wyrośniemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kibicuje mocno. Czego można żądać od SM, jakieś płace, koszta? Moja ewidentnie tnie w wafla, piszą w gazetkach jakieś niestworzone rzeczy, żeby iść na sesję rady trzeba opłacić 200 zł za członkostwo. Co chwilę podwyżka. Żyje w bloku starej płyty a place jak za apartament na Manhattanie :(


@Poirytowany2: Ze spółdzielniami mieszkaniowymi jest właśnie ten kłopot, że one się wymykają Ustawie o dostępie do informacji publicznej - nie są podmiotami zobowiązanymi
@sandwind: Hm, my pamiętamy coś innego, ale każdy ma prawo do swoich wspomnień. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do ,,Najbardziej spektakularnego zwycięstwa" - hej, fajnie, że promujesz ClientEarth, ale trochę taktu, to nasz wątek urodzinowy! ( ͡º ͜ʖ͡º) A jak już tak chwalisz szeroko, nie zapominaj też o roli spółek skarbu państwa i państwa w tym zwycięstwie. ( ͡° ͜ʖ
zawsze byłem ciekaw kto ich sponsoruje, nie wiem, ale się domyślam, że nie są to podmioty którym zależy na wolności jednostki.


@SpasticInk: To bardzo łatwo sprawdzić -> https://siecobywatelska.pl/ -> menu-> źródła finansowania-> https://bip.siecobywatelska.pl/index.php?id=850&id2=7

Te podmioty to głównie osoby prywatne, które przekazały nam w tym roku 1 015 451 zł z 1% podatku i 221 502 zł z darowizn (stan na koniec lipca).
Watchdog jest sponsorowany przez fundacje Batory, którą z kolei finansuje sam słynny George Soros xD Chciałbym, żeby to był mem.


@snickersfgh: Nie tylko przez Fundację Batorego lub Open Society Foundation for Europe. Większość naszego finansowania w tym roku to 1% podatku i darowizny osób prywatnych. Wszystkie informacje o naszym finansowaniu są na naszej stronie, o, tutaj.