Wpis z mikrobloga

Zaskakują mnie ceny używanych MacBooków, używki 2015 za ponad 2000 zł? Najbardziej awaryjne, przegrzewające się i cienkie wydajnościowo MBP 2016-2018 za 3-4000 zł minimum? Serio rynek uważa że są tyle warto i ludzie je ciągle kupują?
Przecież poza obsługą dwóch zewnętrznych ekranów Intele nie mają żadnych zalet () Last gen musiałby być 2 x tańszy vs M1 abym w ogóle rozważał niedozbieranie reszty kwoty.

#apple #macbook #laptopy
  • 24
  • Odpowiedz
@L3gion: 2018 - 2019 są spoko, stabilne, wszystko działa i jest Windows 10 zarówno natywnie jak i wirtualnie.

M1 ma masę wad, jest to pierwsza generacja w którą nie ma co się pchać. Niedługo nowe macbooki.
  • Odpowiedz
@rybak17: 2 oczywiste wady - brak możliwości rozszerzania / wymieniania głównych komponentów i podłączenia więcej niż jednego dodatkowego monitora.... ja wydanej kasy nie żałuję ;)
  • Odpowiedz
@jedermann: @Kibicpl:

Może do przeglądania Facebooka i wykopu jest OK ale osobiście do tego wolę iPada Pro

Wady:

- Nie działa w pełni wiele aplikacji w tym profesjonalnych, np. w środowisku dźwiękowym jest słabo
- Nie da się się uruchomić Windowsa i Linuxa x64 a więc wiele aplikacji odpada
- Nie działa wiele wtyczek i pluginów do popularnych aplikacji
- Nie da się podpiąć wielu monitorów
- Nie da się
  • Odpowiedz
@rybak17: ba, do wykopu wystarczy nawet komórka. Do pracy MBP też mi w zupełności wystarcza. Do gierek mam PC z RTXem, nie ogarniam po co miałbym odpalać na MacBooku Windowsa albo Linuxa. Takie zabawy robiłem na studiach, kodowanie już dawno za mną, biznesowo MBP wystarczy. "Lada moment ma wyjść coś nowszego" to faktycznie argument z dupy - zawsze tak bedzie. Sorry, ale Twoje argumenty są po prostu naciągane i bardzo specyficzne
  • Odpowiedz
@jedermann: ja mam dwie konsole do grania a mimo to lubię czasem odpalić jakąś strategie.

Kompa z RTX nie zabiorę w teren a biznesowo to wystarcza cokolwiek.

Masz małe potrzeby to nie moja wina ¯\_(ツ)_/¯
Lista jest długa i pokazuje że Intel ma swoje zalety.
  • Odpowiedz
@rybak17: ale to Ty dzwonisz.

Próbujesz mnie przekonać do wad M1 podając argumenty o graniu, instalowaniu Windowsa, że będzie coś nowszego, itd. Zupełnie w d. mam granie na laptopie, od tego są switche albo inne zabawki.
Ty piszesz o niszowych potrzebach (instalowanie Windowsa na MacBooku? wtf?) i próbujesz mnie przekonać, że to wada. Zostań sobie ze swoim intelem, instaluj sobie na tym Windowsa, stawiaj maszyny wirtualne, itd. Ja nie potrzebuję, więc
  • Odpowiedz
@jedermann: do niczego Cię nie przekonuje

Nie Tobie wymieniałem wady tylko typkowi niżej. Nie interesuje mnie co robisz ze swoim laptopem.
Inni robią bardziej zaawansowane rzeczy.

PS. Pograj w strategie na Switchu, powodzenia XD
  • Odpowiedz
@rybak17: pytałem o tą masę wad i do mnie m. in. odpowiadałeś.
Dyskusja z d.
Tak samo interesują mnie Twoje zaawansowane zastosowania jak Ciebie moje... ot, Twoje wady dla większości to żadne wady.
  • Odpowiedz
@jedermann: To pytałeś o wady, dostałeś listę a teraz płaczesz że Ciebie nie dotyczą? :D

I to ja dzwonie albo do czegoś chce Cię przekonywać? XD

To tak jak byś twierdził że papierosy nie szkodzą bo babcia pali 50 lat i jest zdrowa jak ryba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rybak17: OP narzekał na ceny starych intelowskich MacBooków w porównaniu do tych z M1. Aby bronić ceny intela, wyskoczyłeś z "masą wad M1", więc byłem ciekaw co to za wady, bo za tymi, które wyżej wymieniłem (nie nazwałbym ich "masą").
I nie płaczę, że mnie nie dotyczą - ot, zauważam, że to co dla Ciebie jest wadą, której nie masz w swoim Intelu, dla większości wadą nie jest. Dzięki temu natomiast,
  • Odpowiedz
@jedermann: Masz około 15 ogólnych wad M1, które sprawiają że macbooki na Intelu trzymają nadal cenę.

A że dla Ciebie to nie wady to ¯\_(ツ)_/¯

Najwyraźniej są osoby dla których mają znaczenie. Twoje preferencje nie są żadnym odnośnikiem.

Robisz obronę Jasnej Góry, sorry że śmiałem obrazić Twojego MacBooka M1.

ludzie mogą sobie wyrobić opinię czy to dla nich wada czy nie.


Ciężko wyrobić sobie opinię o sprzęcie na którym nie można
  • Odpowiedz
@rybak17: e tam, po prostu trzeba podchodzić do tematu obiektywnie. Obronę Jasnej Góry robię dlatego, bo ktoś kto może potrzebować dobrego kompa do pracy, może sobie ubzdurać, że M1 mają masę wad i nie będzie mógł z tego powodu pracować. Nie wszyscy grzebią w kodzie. Wyobraź sobie, że są ludzie, których praca polega na spotkaniach, mailach, telefonach i głównie pracy z oprogramowaniem biurowym - taki M1 będzie idealny, bo bateria będzie
  • Odpowiedz
@jedermann: Obiektywnie nie podchodzisz.
M1 mają wady i to nie są bzdury, nawet jak nie mają wpływu na czyjąś pracę to nadal są wady.

praca polega na spotkaniach, mailach, telefonach i głównie pracy z oprogramowaniem biurowym


Do tego wystarczy iPad z klawiaturą albo masa innych komputerów biznesowych. A nawet lepiej bo mało która firma stawia na macbooki.
  • Odpowiedz