Wpis z mikrobloga

Zapaliła mi się kontrolka zużycia klocków (czerwona na wskaźnikach + komunikat o awarii systemu hamulcowego na ekranie - dopiero w menu widać że chodzi o zużyte klocki tylne). W tym tygodniu kończy mi się przegląd i raczej nie zdążę ustawić się na wymianę tych klocków.

Myślicie że diagnosta będzie się czepiał tej kontrolki czy raczej bez problemu klepnie przegląd?

#samochody #motoryzacja
  • 11
@Havii: nie patrz na kontrolki, tylko na to czy klocki są faktycznie zużyte czy nie xD

Bo jak są, to nikt normalny ci tego nie podbije. Sprawne hamulce to podstawa, a diagnosta na pewno sprawdzi stan klocków i tarcz
@Atreyu: Hamulce 100% sprawne - zawsze na przeglądzie siła hamowania grubo powyżej limitu. Klocka jeszcze trochę zostało (według producenta ponoć jeszcze 2 tys mogę zrobić na tym komunikacie)
@Havii: nie patrz na komunikat, te systemy są różnie dokładne (bardziej to przypominajki by w ogóle ludzie dbali o podstawowy serwis), zobacz ile fizycznie zostało klocka

W tym sęk że klocki należy wymienić zanim się skończą, a nie jak już będzie za późno

Jeżeli fizycznie masz dużo klocka, w bezpiecznych granicach to diagnosta pewnie by się nawet nie czepiał komunikatu - bo to może nawet sensor źle pokazywać. Natomiast ja podejrzewam
@Atreyu: Od strony felgi klocka jest grubo (4mm). Nie wiem jak od strony wewnętrznej.

Ogólnie na 100% wymienię (klocki już zamówione) - raczej nie oszczędzam na takich rzeczach. Chodzi tylko i wyłącznie o fakt że nie wyrobię się z tym do przeglądu