Wpis z mikrobloga

@Choroszcz_Sun: przyklejam klejem w sztyfcie. Kiedyś miałem specjalne kartki A4 z klejem, ale ja pierd.... ile czasu mi później schodziło na zmywanie tego z butelek - zrezygnowałem. Drukuję po prostu na kartkach, przyklejam klejem w sztyfcie i jest git, nic specjalnego się nie dzieje, jeśli jest sucho ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Choroszcz_Sun: otóż to. Kupiłem nowe butelki Vichy Light jak ta na zdjęciu, nieskalane klejem ze starych etykiet, więc późniejsze czyszczenie idzie jak złoto - trochę wody, ewentualnie druciak i jest czyste jak nowe.
  • Odpowiedz
@gressif: Ja nie dodaję pulpy na cichą, tylko 100 ml do pokala i dopełniam kwasnym piwem, polecam tę metodę, prosta, pełania smaku jak się patrzy,
tylko pulpa musi być w opakowani z nakrętką, nie puszka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yam-jan: rozmawiałem o tym sposobie na zjeździe piwowarów domowych w Cieszynie i jeden piwowar robił tą metodą, efekt też bardzo fajny ;) ja spróbowałem z pulpą na cichej, efektem jest piwo mniej kwaśne, ale wydaje mi się, że trochę pełniejsze - drożdże na pewno spożyły też resztki cukru z pulpy - efekt niemniej fajny i tak, i tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gressif: Chodzi również o brak gaszingu w butelce, możesz dawać sobie rózne wielkości pulpy oraz co wazniejsze różne owoce (mango, marakuje itd).
natomiast drożdzę zmniejszają siłę pulpy, że tak powiem, to jest to samo jak zmniejszają IBU w czasie fermentacji, na pewno jest mniej aromatu, gdyż one fermentując zabierają go wraz z bąbelkami, ty czujesz w rurce fajne aromaty na cichej, ale to jest błąd, bo własnie one uciekają,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yam-jan: być może - temat gushingu przerabiałem i unikam go filtrując piwo przy rozlewie za pomocą druciaka - do tej pory robiłem kilka piw z dodatkami owoców na cichej i nie miałem problemu z gushingiem. Częściej problem z gushingiem miałem gdy zacząłem robić fermentację jak w stanach - przelewać całą brzęczkę razem z chmielami do fermentora, wtedy rzeczywiście zdarzył mi się parę razy gushing, ale obecnie po schłodzeniu brzeczki zlewam znad
  • Odpowiedz