Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pierorzek: nie rob fikolka, to sytuacja typu chcesz przygarnac alkoholika do mojego domu, bycmoze sie nim bedziesz opiekowac ale to ja bede koniec koncow za niego odpowiadal
  • Odpowiedz
porównanie z pupy


@Dawkins_Wszechwiedzacy: porównanie osoby uzależnionej od alkoholu do uchodźcy koczujacego w lesie jest porównaniem wybitnie z pupy.
Odnośnie przykazania miłości

Drugie przykazanie miłości jest konsekwencją pierwszego. Odnosi się ono do relacji z bliźnim, czyli drugim człowiekiem, ale nie tylko. Chrystus chce byśmy dostrzegali w każdym spotkanym człowieku cząstkę Boga i szanowali go, traktowali tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. Byśmy kochali siebie samych i tak samo kochali innych. To także zawołanie do akceptacji swojego życia i innych ludzi, a także wybaczania wyrządzonych krzywd - tak jak robi to Bóg wobec nas. Ma to być miłość, która chroni nas przed zemstą i nienawiścią. To miłość, która ma prowadzić wiernych do zbawienia, zatem bliźni powinni wzajemnie troszczyć się o siebie pod tym względem, wspierać się i pomagać sobie w
  • Odpowiedz
@robert5502:
Zapytam retorycznie - czy gdyby Polska przyjęła do siebie, rzućmy tutaj absurdalną liczbą, 300 mln uchodźców z całego świata, to wtedy byłoby wszystko dobrze? O to chodzi?
  • Odpowiedz
Wczoraj byłem na mszy (młoda idzie w przyszłym roku do komunii, więc wiecie: co niedziela msza z wpisem do dzienniczka obecności) i była intencja za zmarłych na granicy.
Zaliczyłem mindfucka próbując połączyć słowa z czynami oraz katolicyzm z islamem.
  • Odpowiedz