Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa

Siema, co kupić do jakichś 35k w benzynie? Sedan/coupe. Chciałbym coś w miarę bezawaryjnego, żeby nie musieć używać lawety na wakacjach itp, powyżej 180 koni
- BMW E9x z N52
- E60 z M54
- Mercedes W204 z 1.8K albo jakby się udało to ten 280 (231 koni)
- A4 B7 2.0 TFSI (to nie ten z B8 jak coś)
- Alfa Romeo 159 - 1.75 Tbi
- no i taka wisienka Lexus IS250, ale nie znalazłem nic w tej cenie za bardzo

Wiadomo, tylko sprawdzone egzemplarze, nie od mirka handlarza itp itd

Laguna odpada, po prostu nie podoba mi się. Generalnie pytałem i gdzie indziej, ale tylko BMW nie, a nikt nie powie czemu, nie szukam trupka xd
  • 11
@Han_solo77: nie słyszałem o takich sytuacjach. 1.75 tbi to bardzo dobry silnik, a jak turbinę ktoś regenerował w szopie, to i w 1.9 TDI zdechnie.

Poszukaj dobrego egzemplarza i sprawdź - zarówno pod względem technicznym jak i pod względem swoich subiektywnych odczuć.
@Han_solo77: Stoję przed podobnym wyborem i no jest ciężko. E9x odrzuciłem własnie ze względu na opinie na temat tego silnika n52. e60 znaleźć w stanie nie zajechanym jest prawie niemożliwe + awaryjność modelu. IS250 to moim zdaniem jest fajny tylko teoretycznie, jak coś się #!$%@? to ciężko z serwisem,środek trochę jak w jakimś tanim koreańskim autku (niszcząca się deska, przyciski, ekrany od navi, fotele też takie średnio wygodne) no i do
@siewcanieczstychzamiarow: to jest jakaś masakra kupić coś bardziej jadącego niż 75 konny yaris :( co do ISa to masz rację, jeździłem tym i totalnie nie czuć tych 208 koni, ale i tak uważam że samo auto w sobie przyjemne :D z E60 z M54 jest serio taki problem? Nie mówię o znalezieniu niezajechanego (bo tu na pewno jest), ale z awaryjnością nawet potencjalnie zadbanych egzemplarzy. O jakim silniku myślisz w B7?
@Han_solo77: E60 z M54 - Ogólnie z elektroniką jest bardzo duży problem w e60, #!$%@? się wszystko + auto ma bardzo skomplikowaną instalacje. Silnik może i jest spoko ale musiałbyś naprawdę coś zadbanego kupić, te silniki jeśli były mocno katowane + olewano serwisy olejowe potrafią #!$%@?ć olej i nie trzymać mocy. Ale nie no, akurat jakbyś serio znalazł fajną sztukę z tym 3.0 to nie jest zła opcja, ale no tak