Wpis z mikrobloga

1803 + 1 = 1804

Tytuł: Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików.
Autor: Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska
Gatunek: psychologia
Wydawnictwo: Agora
Ocena: ★★★★★★★★

Tak standardowo wyróżnia się 4 typy osobowości DDA: bohater, błazen, kozioł ofiarny i cień. Syndrom Dorosłego Dziecka Alkolików ciężko określić jednoznacznie, bo jego objawy są bardzo różne, czasem zupełnie do siebie przeciwne, stąd też nie wszyscy wierzą w istnienie tego syndromu.

No i o tym jest ta książka. Jest to 12 wywiadów z osobami, które wychowały się z pijącym rodzicem lub rodzicami (i jedna historia dotyczy brata). Opisują oni w skrócie jak wyglądało ich dzieciństwo, jakie ma to konsekwentnie w dorosłym życiu. Wszystkich ich łączy to, że są już świadomi, że ich dzieciństwo nie było normalne, ale wszyscy też uświadomili sobie to zbyt późno. Są to osoby w rożnym wieku, od 19 do 69 lat.

Książka zawiera tylko rozmowy z tymi bohaterami, nie ma tu żadnych refleksji psychologicznych, naukowych. Tylko głosy tych, na których alkoholizm odbił się w bardzo różny sposób.

Mnie książka nie zszokowała, bo i doświadczyłem problemu i trochę już o tym czytałem, ale myślę, że takie książki są bardzo ważne, bo mimo że o pijących rodzicach mówi się dużo, to wciąż za mało, bo alkoholicy potrafią ukrywać swój problem jak mało kto.

Jeśli temat kogoś interesuje, a nie chce mu się czytać, to jest też ciekawa rozmowa z autorkami w podcaście Tomasza Stawiszyńskiego.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #dda #alkoholizm
s.....w - 1803 + 1 = 1804

Tytuł: Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholi...

źródło: comment_1632579812Ty4hqDpmkQUSGVhVYykqtA.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 360

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. W ciemnej dolinie Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii... - najnowsza recenzja usera rassvet ★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. Moja