Wpis z mikrobloga

The Sinking City w promce teraz na Steam za niecałe 30zł. Klimatyczna gierka detektywistyczna/akcji (jest strzelanie). DLC można sobie dodać z tego co wiem za darmo ze strony nexusmods.

Nie patrzcie na oceny gry na Steam, bo kupujący dawali negatywy za krzywe akcje wydawcy gry, a nie za jakość samej gry.

Gra zasługuje na rozpoznawalność i wyróżnienie. Chętnie zobaczyłbym kontynuację (sequel), jeśli ktokolwiek się dogada co do praw do gry. Kilka rzeczy poprawić i mamy grę naprawdę 10/10. Oczywiście mam nadzieje, że główny bohater - Reed wróci.

Dawno nie grałem w tak dobrą historię, świetnie prowadzona narracja, przyjemny głos Reeda, bardzo dobre udźwiękowienie wraz z głosami aktorów. Na pewno gra kosztowala sporo twórców, by to przygotować, ale niestety ma swoje minusy.

Komu się podobał Vampyr (gra) to ta też się spodoba.

Gra jest grą fabularną, detektywistyczną. Bardzo podoba mi się pomysł szukania poszlak w archiwach. Duże wrażenie robił klimat podróżowania łodzią, czy to psychiatryka, szpitala, czy bibliotekarka Joy, której zaszyto usta. Wiele misji było bardzo wciągających, czy to związanych z książkami, czy sprawą kanibalizmu. Dobrze oddany klimat miasta, gdzie "newcomers" są niemile widziani.

Graficznie jest idealnie, tym bardziej, że należało zestawić ludzi z innsmouthczykami czy małpoludami. Naprawdę fajny styl graficzny, można się na to gapić i gapić.

W grze można podejmować różne decyzje, które wpływają na kształt misji czy skutki, ale jest to raczej kosmetyka (też by można rozwinąć).

Misje poboczne z historią, bohaterami, czy śledztwem (gdy zmienia się ekran na zielono-niebieski) są ciekawe narracyjnie. Choć i tak typów misji można by było zrobić więcej, a nie tylko śledztwo, znajdźki, lub zabijanie.

Na pewno plus za szukanie miejscówek, zamiast oznaczania wszystkiego na mapie przez grę. Trzeba trochę pomyśleć.

Gra z DLC jest na tyle długa, że zmarnowało się mi z 8 punktów bohatera. Sam system rozwoju postaci dobry, ale można by rozwinąć dalej to drzewko.

Sam tryb detektywistyczny jest dobry, numerowanie kolejności zdarzeń, odnajdywanie ukrytych przejść - ok. Choć poziom trudności tego nie jest jakoś duży. Może dlatego gra jest przyjemna, ale można by jednak trochę misje utrudniać, przynajmniej te w późniejszej fazie gry.

Podoba mi się to, że trzeba zbierać zasoby, by wytwarzać ekwipunek.

Gra naprawdę zasługuje na solidną ósemkę na 10, ale wymaga też dopracowania kilku rzeczy. Na pewno najwięcej plusów dałbym za 1) historię 2) klimat 3) grafikę 4) dźwięk/muzykę

Długość gry też jest przyzwoita. Nie jest na pewno na jeden wieczór. 30 godzin, 40 nawet jak spokojnie się podchodzi do gry i zalicza misje poboczne.

#gry #steam #pc #pcmasterrace #promocje
Pobierz
źródło: comment_1632519122uLwAIIHef9qNqEEntNFaU7.jpg
  • 3