Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie Cmake'a. Często używacie go pracując w c/c++? . Potrzebuję skonfigurować sobie środowisko pod testy jednostkowe, piszę głównie pod systemy embedded. Cmake podobno jest standardem wśród systemów budowania, jednak jego składnia jest trochę pokręcona wg. mnie. Wypadałoby się go nauczyć w tym celu i na przyszłość czy sobie odpuścić?

#embedded #programowanie #cpp
  • 10
@Ithan: A ja polecam tę książkę, też ktoś mi ją polecił tutaj wcześniej: https://crascit.com/professional-cmake/ . Jest moim zdaniem bardzo przystępnie napisana - pierwszy raz przeczytałem książkę techniczną od deski do deski do poduszki. Książka dostępna jest tylko w wersji elektronicznej, a właściwie subskrypcja - automatycznie dostajesz nową wersję kiedy zostaje wydana.

Ucząc się Cmake'a pamiętaj, że bardzo często zachowuje on kompatybilność wsteczną podobnie jak C++. Dlatego warto od początku zwracać uwagę
@Ithan: jak nauczysz sie czytac ich niezbyt dobra dokuemntacje to cmake nie jest taki zly. Z alternatyw masz autotoolsy, ktore kiedys de facto standard teraz uwazam, ze nie warto zaczynac. Z alternatyw masz jeszcze Meson i Bazel. Ja juz sie przyzwyczailem do cmake wiec moge byc zbiasowany.