Wpis z mikrobloga

Nigdy nie byłem w Grecji i zastanawiam się nad wycieczką 1-2 tyg. października na Kretę albo Rodos. Czy był ktoś w takim okresie na którejś z tych wysp lub okolicznych i może powiedzieć czy pogoda nada się na opalanie, pływanie w morzu itp? Oczywiście wiem, że pogoda kiedyś mogła być mega a jak ja pojadę to deszcz i zimno, ale patrząc na prognozy pogody i archwialne temperatury to woda w październiku cieplejsza niż nad naszym morzem w lato no i temperatura powietrza też z 25 stopni. Zastanawiam się czy może jednak dopłacić i jechać na Kanary, ale finansowo wolałbym jednak Grecję.

I czy to nomalne, że na np. TUI im bliżej do wylotu tym cena rośnie? To jest może zwiększanie ceny żeby później większe procentowo walnąć last minute?

#podroze #grecja #wakacje #lastminute
  • 17
  • Odpowiedz
@schreder: Tez chętnie się dowiem.
Ze swojego doświadczenia to ze 2-3 lata temu byłam na początku października w Atenach. Ranki i wieczory byly dosyć chłodne ale a ciągu dnia bylo cieplo, ale woda w morzu ideolo.
  • Odpowiedz
@utede: dzięki za info :) Chania masz na myśli samo miasto? Bo widzę lot w dobrej cenie całkiem prosto do Chani i szukam w okolicy noclegów. A i powiedz mi czy idzie tam się jakoś wyżywić w tych restauracjach w Chanii nie wydając fortuny codziennie?
  • Odpowiedz
@schreder: byłem parę lat temu więc w sumie mogły się ceny zmienić, ale uważam że jak na ceny europejskie były bardzo przystępne.
Dodam, że nigdy nie latałam przez firmy turystyczne, żadne all inclusive i zawsze wycieczka organizowana z noclegiem przez booking, a jedzenie w restauracjach. Polecam taki tryb zwiedzania. Lot bezpośrednio do Chanii (bodajże z Modlina leciałem). Jeśli chcesz orientacyjne ceny poznać danych miast to polecam stronę numbeo.com- bardzo rzadko się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schreder: ja byłem w Turcji z TUI końcem października 2019. Jedynie dni już krótsze, ale poza tym elegancka pogoda i woda.
Trzeba regularnie przeglądać i szukać okazji.
  • Odpowiedz
@schreder: ja lecę na Rodos we wtorek, byłem w zeszłym roku w lipcu i nawet dla mnie było trochę za gorąco a ogólnie bardzo dobrze się czuję w takim klimacie, teraz można oczekiwać temperatur w okolicach 25-30 w dzień i około 20 w nocy + przez większość czasu bezchmurne, no i dodatkowo woda w morzu jest też teraz bardzo ciepła bo nagrzana po lecie więc możesz atakować Rodos bez zawahania, tylko
  • Odpowiedz
@schreder: a i według mnie lepiej poszukać czegoś na własną rękę (booking, airbnb) i ogarnąć samemu loty, teraz sporo w tym siedziałem i np. na airbnb bez problemu znalazłem hotel 4* all inc z super opiniami za 4k na 2 tyg. za 2 osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten sam hotel na ten sam okres czasu w ofertach biur podróży co najmniej 2x więcej wychodził
  • Odpowiedz
@pernikovy_tatko: Nigdy nie leciałem i uznałem, że pierwszy raz przepłacę. Chociaż akurat Kreta to wychodzi całkiem nienajgorzej jak ja chce All inclusive. Ogólnei jak na Krete to w okolice Malii, więc na wschód bardziej niż zachód. To co to za hotel bo generalnie drogi, ale te 4* nie mówią nic w Grecji bo tam w 4* często syf dużo gorszy niż w 2* albo bezgwiazdkowym na kanarach :P
  • Odpowiedz
@pernikovy_tatko: Oo to ten, brałem pod uwagę. Aa kurła i nie zauważyłem, że 2 tyg. No to dobra cena. Mówię, żeby nie pandemia to bym zaryzykował, ale nie chce podróży poślubnej skończyć na lotnisku, bo zły rodzaj testu wykonałem, albo czegoś nie wypełniłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie nudziło Ci się 2 tyg. na Rodos? Chyba że akurat wszystko co się dało zwiedziłeś w te 2
  • Odpowiedz
@schreder: absolutnie się nie nudziłem i tym razem też nie zamierzam ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie mam podejścia typu zwiedzić wszystko co się da i odhaczyć xD przecież to totalnie bez sensu, ogólnie to nie rozumiem jak się można nudzić na takim wyjeździe
  • Odpowiedz
a i według mnie lepiej poszukać czegoś na własną rękę (booking, airbnb) i ogarnąć samemu loty, teraz sporo w tym siedziałem i np. na airbnb bez problemu znalazłem hotel 4* all inc z super opiniami za 4k na 2 tyg. za 2 osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten sam hotel na ten sam okres czasu w ofertach biur podróży co najmniej 2x więcej wychodził


@pernikovy_tatko: na własną
  • Odpowiedz
@Instynkt: na własną rękę w sensie nie gotowy pakiet z biura (loty + transfer + hotele etc.) tylko oddzielnie szukać lotów i zakwaterowania, czego przykład podałem - sam byłem w stanie znaleźć niezły hotel 4* z all inc + loty które ogarnąłem nieco wcześniej za około 800zł za 2os., więc za całość wyszłoby niecałe 5k, przy czym kupując tą samą ofertę przez biuro trzeba by było się liczyć z kosztami praktycznie
  • Odpowiedz