Wpis z mikrobloga

Na #licytacjekomornicze znalazłem ciekawą nieruchomość dom w interesującej mnie okolicy jednak zastanawia mnie jedna sprawa.

Kwota wystawiona do licytacji to około 500k po przejrzeniu księgi wiszą na niej:
- 2 hipoteki zwykłe
- 2 hipoteki kaucyjne
- 12 hipotek przymusowych (wszystkie ZUS)
Łącznie jest to ponad 750k.
Jak to wygląda po przybiciu? Niespłacone wierzytelności przechodzą na kupującego? Czy też wierzycieli zaspokoją się z kwoty wylicytowanej i hipoteki można oczyścić?
Jak wygląda proces eksmisji aktualnych lokatorów (2 osoby) trzeba mirkoksów wynajmować?

#licytacjekomornicze #komornik #prawo
  • 10
Jak to wygląda po przybiciu? Niespłacone wierzytelności przechodzą na kupującego? Czy też wierzycieli zaspokoją się z kwoty wylicytowanej i hipoteki można oczyścić?


@Davidian: nabywasz wolną od obciążeń nieruchomość

Jak wygląda proces eksmisji aktualnych lokatorów (2 osoby) trzeba mirkoksów wynajmować?

masz tytuł do wszczęcia eksmisji, ale wiążą Cię ograniczenia z tym związane.
@Davidian: Dostajesz czystą nieruchomość bez hipotek, ale jeśli ktoś zgłosił jakieś umowy dzierżawy, służebności albo inne ki #!$%@? to są ważne. Eksmisja to trudny temat. Warto też uzbroić się w cierpliwość odnośnie przybicia bo potrafi trwać ponad 2-3 miesiące w zależności od wielu czynników w tym sądu i jak sprytni są wierzyciele.
@Davidian: Tak tylko dodam, że w trakcie covidu i na pół roku po ustaniu stanu zagrożenie epidemicznego nikogo nie eksmitujesz, bo nie wykonuje się tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokalu mieszkalnego. Dlatego raczej musisz się nastawić na konieczność zakwaterowania mikrokoksów z pitbullem, gdybyś faktycznie chciał coś działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czytam właśnie że prawo chroni dłużników i po wygranej licytacji wszyscy umywają ręce a właściciela ma głęboko w dupie. Zajebiście.


@Davidian: Nie tylko to. Dodatkowym ograniczeniem jest fakt, ze mamy pandemie i eksmisje nie sa dokonywane do odwolania
@Davidian:

nabywasz wolną od obciążeń nieruchomość


@Adams_GA:
właśnie jedni piszą wygasają wszystkie hipoteki a jedni piszą np tak jak na screenie trzy takie informacje o przejściu hipoteki przymusowej na nowego właściciela znalazłem

https://nieruchomosci.dziennik.pl/kupno-i-wynajem/artykuly/573327,pieniadze-i-mieszkanie-zakup-nieruchomosci-z-licytacji-komorniczej.html

chyba, że to się tylko tyczy spłacenia kwoty przybicia z własnej wierzytelnosci
Pobierz
źródło: comment_163328423374OTWZ0Oi1ZkzXNt0labWR.jpg
@stefan_1971: tak, przymusowych nie wykreślisz dopóki całość nie zostanie spłacona. Aczkolwiek one i tak będą w pierwszej kolejności zaspokajane. No i też taka hipoteka może być np. na wielu nieruchomościach danego podmiotu. Więc to że jest wpisana hipoteka przymusowa np. na 400 tysięcy, nie oznacza że tyle musisz zapłacić.