Wpis z mikrobloga

@TenTypZez: sam sobie poszukaj "czego chcą czesi", jest też na wpolityce.pl ale pewnie nie przeczytasz tego tak samo, jak ja nie tknę oko.press
w skrócie, chodzi o to, że chcą możliwości nakładania kar na Polskę, które nie mają być rozstrzygane przez żadne sądy, a mają być nakładane arbitralnie przez stronę czeską. Nie pasuje im norma emisji? Cyk, kara. Nie pasuje im hałas? Cyk, kara... i tak w kółko. Serio? O to
@Sekularyzacja: Kwii u czechow nie ma wody
Polska- miasto 17k mieszkancow i kilka wiosek zaraz przy kopalni
Niemcy z tego co mi sie wydaje tez nic nie mowili ze nie maja wody albo jest zanieczyszczona, a maja miasto ktorego granica jest niecale 2 kilometry od granicy kopalni

A czesi co sa najdalej nie maja wody przez nas i to im przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Norskee - @Sekularyzacja: Kwii u czechow nie ma wody
Polska- miasto 17k mieszkancow ...
źródło: comment_1632380742NEix2JGdxlyDYJIKm6wNKw.jpg
@Sekularyzacja: ok ja tego nie śledzę aż tak dokładnie i nie twierdzę, że wszystko jest czarne i białe. Ale kurde Panie prędkość światła z jaką mając swoje zdanie od razu zostaje się lewakiem albo pisiorem w tym kraju sięga zenitów. Nie da się nic normalnie pogadać - dlatego w 99% nie wchodzę w tematy polityczne bo z tego nigdy nie ma nic dobrego
@Sekularyzacja: Wydawalo mi sie ze czesi pluja sie o brak dostepu do wody bo obnizyl sie poziom wody gruntowej.

Ty twierdzisz ze chca zeby im sfinansowac caly rozwoj infrastruktury itp.

Czy jestes w stanie mi pokazac stanowisko polskiego rzadu co moze dac czechom?

Najlepiej by bylo jakbys pokazal mi dokumenty gdzie kopalnia zobowiazala sie pociagnac rurociag i dostarczac wode do tej wioski z ktorej niejako wode "spuscila" I tyle. NIe zadne
Czesi oprócz kasy, chcą dowolnego nakładania kar na kopalnię/elektrownię, bez żadnego sądu i decyzji strony polskiej. To oni mają być 100% decydentami.

Nie pasuje im kolor powietrza? Cyk, kara... o to chodzi


@Sekularyzacja: To ze chca nie oznacza ze dostana. Kompromis - mowi to cos panu panie ferdku? Tak dziala polityka. Podajesz nierealne rzadania a potem z nich rezygnujesz i spotykasz sie po srodku ugrywajac to co wlasciwie chciales ugrac i
@ciezki_przypadek: ale fikołek. Ktoś gdzieś poza granicami naszego kraju decyduje że my na terenie naszego kraju nie możemy wydobywać surowca zasadniczo strategicznego bo zasilającego kopalnie dlatego że w innym kraju coś się może stać (jeszcze się nic nie stało) i my mamy za to płacić pół bańki dziennie. A Twój wpis brzmi jakbyś bronił takiej decyzji xd tak jakby twój sąsiad poszedł do sądu bo ty podlewasz działkę i jemu może
@Sekularyzacja: a zamiast rozdawania pieniędzy na utrzymywanie patologii można by było wybudować elektrownie jądrową przez co ceny wielu dóbr produkowanych w Polsce by spadły, gdyż poprzez zwiększenie podaży prądu zmniejszyłyby się ceny za niego i spadł by koszt produkcji tychże dóbr. Wtedy wszystkim by było lepiej z wyjątkiem patologicznych nierobów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@rmk93: Mhm, czyli Twoim zdaniem sąsiad ma prawo podnieść alarm dopiero jak coś się stanie a nie kiedy widzi, że działania prowadzą do sytuacji awaryjnej? Czyli aktywizacja w armii miałaby nastąpić dopiero jak wróg wchodzi na nasz teren a nie kiedy obserwowany jest wzmożony ruch wojsk po drugiej stronie granicy? Służby porządkowe wzywasz jak widzisz że ktoś polewa samochody na parkingu benzyną czy dopiero jak się wszystko zjara? No i w