Wpis z mikrobloga

Siemank, zdecydowałem się na kupno iPada Pro, tylko teraz zastanawia mnie kwestia wielkości. Rozum podpowiada 11 cali ale serce 12,9. Zamierzam na nim bawić się trochę w digital art i robić notatki (taka mała pomoc na studia).
Wiem, że oba modele mają takie same bebechy, różnią się tylko wielkością. Czy jest ktoś w stanie mi doradzić w wyborze?
Serdeczn
#apple

Ile cali wariacie?

  • 11 38.1% (8)
  • 12,9 61.9% (13)

Oddanych głosów: 21

  • 8
@Sqbfd: do rysunku tylko 12,9 wchodzi w grę. Większa kontrola nad przestrzenią roboczą, tj. pływające elementu interfejsu wokół "kartki", więcej miejsca na położenie ręki. Pamiętaj, że krawędź tabletu jest względnie wysoko nad blatem i jak dotychczas mogłeś położyć rękę na krawędzi kartki i nie czułeś spadku, to teraz będzie to bardzo odczuwalne.
Do samych studiów to przy pracy z dwoma oknami okna lepiej się skalują na większym ipadzie. Na 11 calach
To są cenne uwagi, dzięki. Byłem dzisiaj w iSpocie porównać obie wielkości i jak zobaczyłem 12,9, to trochę się zląkłem, bo wielkościowo przypomina ekran mojego laptopa ( ͡° ͜ʖ ͡°), dodatkowo zamierzam dużo przemieszczać się pociągami, dlatego też sporo myślałem na temat 11 cali
@Sqbfd: Zastanawiałem się w tym roku nad 12.9, ale stwierdziłem, że może jeszcze nie w tym roku, bo poprzednio miałem tego 10.9". Kupiłem 11 i nie żałuje robię na nim 90% rzeczy oprócz rysowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sqbfd: ja mam 12.9 i jest troche za duzy, zwlaszcza ze z magic keyboard jest ciezszy niz macbook air. w sumie to nie wiem - 11 jest do pewnych rzeczy za maly a 12.9 za duzy. jezeli chcesz glownie rysowac plus jakis youtube itp to duzy. jezeli chcesz to jako dodatek do laptopa - no to 11.
@Pampuchna: Właśnie to jest ten dylemat. 11” jest małe i jeśli chodzi o rysowanie to zdecydowanie niewystarczające, z drugiej strony 12,9” to jest potężny kloc. Byłem w iSpocie i porównałem oba modele, 11” przy 12,9” wygląda Ok, ale później na chwile wpadłem do media Expert, gdzie na wystawce był tylko 11” model, No i cóż, wyglądał biednie.
taa, to jest to - duzy jest za duzy, maly jest za maly. cokolwiek wybierzesz - bedziesz zalowal :)
mam tez Surface Go 2 - to jest 10.5 cala - wiec mam jakies porownanie, w sumie to chyba najlepiej miec oba rozmiary. no i mini oczywiscie, mam tez ipada mini 5.