Wpis z mikrobloga

słowo logo posiada swój polski odpowiednik którym jest słowo logotyp, które odmienia się przez przypadki bez problemu


@G00LA5H: no nie...

Logo i logotyp to pojęcia często używane zamiennie. Niesłusznie, bowiem oba mają inne znaczenie. Firma może posiadać logo oraz osobno funkcjonujący logotyp i sygnet. Wszystko zależy od designu marki oraz zaplanowanej identyfikacji wizualnej.


Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-logotyp-a-logo-podstawowe-roznice
  • Odpowiedz
Firma może posiadać logo oraz osobno funkcjonujący logotyp i sygnet


@Nieszkodnik: Zgadzam się z Twoim cytatem odnośnie szerokiego pojęcia jakim jest logo, na który mogą składać się węższe pojęcia jak sygnet i/wraz z logotypem(oraz tzw. taglinem).
Ale, co znacznie bardziej istotne, jest w Twoim cytacie słowo "może", co oznacza, że są przypadki, kiedy słów logo i logotyp możemy używać zamiennie.
Przykłady logo gdzie logo = logotyp:
- Coca-Cola
- BMW
-
  • Odpowiedz
Ale, co znacznie bardziej istotne, jest w Twoim cytacie słowo "może", co oznacza, że są przypadki, kiedy słów logo i logotyp możemy używać zamiennie.


@G00LA5H: no i? Co to ogólnie zmienia, że istnieją takie przypadki? No nic, bo są to dwa zbiory, mające jedynie część wspólną (to oznacza "może" w cytacie), ale nie są tożsame, nieprawdaż?

To jest bolączka dzisiejszych czasów, że ludzie nie rozumieją i nie czytają operatorów/spójników/wykluczeń.


@G00LA5H:
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Zmienia i to bardzo wiele, ponieważ w zależności od przypadku logotyp może być (jak to ująłeś - przystaje na to określenie, ale nie jest właściwe) podzbiorem logo, ale co istotniejsze jest pierdyliard przypadków, w których logo i logotyp posiadają identyczne znaczenie(przykłady podałem ci w poprzednim poście). A to implikuje, że logotyp może równać się logo. A zatem w pewnych przypadkach(ich sporej liczbie) znaczenie tych słów jest jednakie.
  • Odpowiedz
A zatem w pewnych przypadkach(ich sporej liczbie) znaczenie tych słów jest jednakie.


@G00LA5H: zaś w pozostałych znaczenie jest różne, co nie? I te pozostałe przypadki powodują, że ogólne stwierdzenie logo = logotyp nie jest prawdziwe, choć w szczególnych przypadkach moze tak być. Chory byłeś, jak w podstawówce uczyli o zależności wzajemnej zbiorów?
  • Odpowiedz
niby takie śmiechy chichy ale u mnie na uczelni, kto kupił książkę od prowadzącego ten zdawał (oczywiście nieoficjalnie)


@Hekun: znałem uczelnie gdzie trzeba było się zapisać na prywatną uczelnię żeby zdać na publicznej uczelni xP
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Niestety wypaczyłeś/przekłamałeś zbiory. Otóż zbiory przedstawiłeś błędnie, ponieważ zbiór logotyp w 100% zawiera się w zbiorze logo, innymi słowy należy do niego(pisałem o tym w drugim wpisie). A nie tak jak przedstawiłeś, że są to dwa rozdzielne zbiory, które mają część wspólną jak na twojej grafice. Z twojej grafiki wynikałoby, że są takie logotypy, które nie wchodzą w skład logo, co jest kłamstwem.
Nie potrafisz przyznać się do błędu i
  • Odpowiedz