Wpis z mikrobloga

Muszę przygotować ściany w łazience w bloku z wielkiej płyty pod glazurę 120x60.
Jedna ściana 3 m ucieka mi od kąta o ok. 3 cm. Co będzie najlepszym rozwiązaniem?

KG odpada ze względu na wytrzymałość, płyta budowlana ze względu na cenę. Czy coś poza tynkiem cw mi zostaje?

Druga kwestia że jest to ściana z bloczków gipsowych, mocno osłabiona po skuwaniu płytek. Czym i jak ją mogę wzmocnić?

#remontujzwykopem
  • 9
@Rafalski45: Przy pojedynczym płytowaniu wytrzymałość kg to ok 20 kg/mkw. Moje płytki ważą po 17 kg. Ja wiem, że wielu tak robi i "nic się nie dzieje", ja tam jednak nie chce ryzykować, że wpakuję 20k w łazienkę i któregoś dnia wszystko odpadnie. Zważywszy że robię to sam dla siebie i jako w zasadzie pierwszy większy remont.
@Rafalski45: Wytrzymałość na obciążanie. :)
Rozmawiałem z doradcą technicznym Knaufa, wspominał że wiele osób tak robi i na 99% się nic nie stanie, ale w przypadku jakby jednak coś się stało to producent nie uzna gwarancji. Przy tak dużej płytce po prostu woda z kleju ma utrudnione odparowywanie i nie wiadomo co się stanie. Płyty od ściany może i nie oderwiesz, natomiast namoknięty papier od warstwy gipsu już prędzej.
@WezniePrzestrzeleCiKolano: z takim podejściem to panie kolego nic nie wymyślisz. Proponuję olać doradców knaufa, bo oni jedyne co, to widzieli te płyty w swoich broszurkach i na stronach internetowych i posłuchaj pan ludzi, którzy pracują w tym na co dzień. Lepszej opcji niż wyrównanie tego płytą nie ma, no chyba, że chcesz walić tynk i go potem sezonować
@Rafalski45: Z drugiej strony to po każdym remoncie mam jakąś pamiątkę po fachowcu co to lepiej wiedział niż instrukcje od producenta, bo on od dwudziestu lat robi i zawsze było dobrze.

Łazienkę mi trzech wyceniało: jeden chciał kleić płytki na placki, drugi równać regipsami, a trzeci powiedział że tylko tynki. Dwóch pierwszych mogło zaczynać w ciągu dwóch tygodni, ten trzeci za rok. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WezniePrzestrzeleCiKolano: ależ tynk to bardzo dobra opcja do wyrównania, z tym, że żaden poważny fachowiec nie będzie się bawił z równaniem tynkiem czy tam zaprawą wyrównawczą jak ktoś ci zaproponował bo to za długo schnie. No chyba, że będzie kleił płytki na wilgotnej ścianie co chyba nie wymaga wyjaśniania jaką będzie miało wytrzymałość.