Wpis z mikrobloga

Stacjonarka mi się nie uruchamia, siedzę od dwóch godz na laptopie i już mnie szlag trafia.
W poniedziałek zawożę kompa do serwisu na diagnozę, mam nadzieję, że to pierdoła jakaś, bo jak nie, to przy tych cenach i dostępności grafik to chyba się najwyżej na integrze będę męczyć xD


#pcmasterrace #zalesie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zle_sny_rabina: niezłe kombo wydatków się szykuje - remont, teraz uj wie ile na kompa, a jeszcze chciałem w tym roku telefon wymienić :x
@XkemotX: w ogóle się nie uruchamia, a rano jeszcze normalnie chodził, potem go próbowałem włączyć, to zero reakcji na przycisk zasilania. Prąd do płyty głównej dochodzi, bo dioda na płycie się cały czas świeci na załączonym zasilaczu.
Nic nie śmierdzi żadną spalenizną, nie przegrzewał się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lookazz: fakt, mało prawdopodobne, chociaż zawsze można by spróbować jeśli jest zworka. Jak jest absolutnie zero reakcji poza światełkiem i nawet nic się nie odpali na sekundę czy nie pokaże kodu błędu to bym powiedział że płyta poszła spać albo jakaś linia w zasilaczu w ogóle nie daje mocy.
  • Odpowiedz
@XkemotX: wczoraj zawiozłem do serwisu, pogadałem co i jak, dziś po południu telefon, że już gotowe. Okazało się, że podkładka pod dystansem na płycie robiła zwarcie, coś się tam przegrzewało - tak mi gościu przez tel. powiedział.

Jutro jak będę odbierać, to się dopytam czy wymieniali coś na płycie czy obyło się bez tego, wystarczyło tylko poprawić podkładkę. W każdym razie całość ma mnie wynieść 60 zł, więc spoko, bo
  • Odpowiedz
@zle_sny_rabina: głównie grafy tyle kosztują teraz, tzn. nie śledziłem od dawna cen, ale jak teraz na szybko patrzyłem za czymś, to ceny ramu czy dysku nie wydały mi się jakoś specjalnie wysokie. A wiadomo, topka procków, jeszcze Intela, to do tanich nigdy nie należały. No i do takiego procka nie da się płyty głównej za 400 zł, zasilacz też porządny, obudowa odpowiednia. No, nazbierałoby się, ale na szczęście nie trzeba.
  • Odpowiedz