Wpis z mikrobloga

Imagine napisać jakiś śmieszny, 9-stronnicowy papierek o magicznym internetowym pieniądzu i 12 lat później ten magiczny internetowy pieniążek:

- powoduje gargatuiczny ból dupy Komunistycznej Partii Chin, która niszczy w swoim kraju całą branżę kopania magicznego internetowego pieniążka, a branża przenosi się do Texasu i Kazachstanu,
- Microsoft opiera o niego protokuł zdecentralizowanej identyfikacji,
- posiada go najbogatszy człowiek świta,
- finansuje protestujących białorusinów i nigeryjczyków, których reżim odciął od bankowości,
- dwie rybackie wioski jednego z krajów w Ameryce Środkowe zaczynają go używać, a dwa lata później kraj ten przyjmuje go jako legalny środek płatniczy,
- w Senacie USA jest powodem burzliwych debat, także wewnątrz partyjnych, i broni jej były kandydat na prezydenta Ted Cruz i wielu senatorów,
- w Nigerii sprawia, że ich narodowa waluta staje się bezużyteczna
- zmniejsza spalanie gazu ziemnego do atmosfery przy wydobyciu,
- a dzisiaj stawiają ci pomnik w kraju Europy Środkowo-Wschodniej.

Satoshi Nakamoto, jeśli żyje, musi mieć całkiem dobry fun obserwując to wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Historia pic related here

#bitcoin #kryptowaluty #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
CarlGustavJung - Imagine napisać jakiś śmieszny, 9-stronnicowy papierek o magicznym i...

źródło: comment_1631818907i6lcmzrscGcnjvt8i5uyyh.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@CarlGustavJung: Obstawiam trzy opcje:

- Nakamoto jest tak naprawdę grupą osób dzielących ideę;
- Nakamoto nie żyje (obstawiałem to zawsze jako wysoce prawdopodobne);
- Nakamoto żyje (nigdy się nie spienięży, ma nierówno pod sufitem - jest geniuszem wariatem i umrze najbogatszym człowiekiem świata nie wydając ani grama ze swojej fortuny).

Pewnie nigdy się nie dowiemy. Mimo wszystko wydaje mi się, że to jest zawsze dobry temat do debatowania i wymieniania się
  • Odpowiedz
@unified_observer: Od januszy którzy nie mają pojęcia o temacie. Wydaje im się że Bitcoin było tak trudno wymyślić, że mogła to robić grupa ludzi a to jest kompletna głupota.

Wiele osób próbowało stworzyć BTC wcześniej i wiele z tych osób nawet kombinowało przy tym z POW. Bitcoin poskładano z elementów, które wszystkie były wcześniej doskonale znane. Satoshi nie wymyślił nic poza rozwiązaniem problemu Bizentyjskich generałów za pomocą użycia POW do zabezpieczenia
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: no ja nie pytałem się Ciebie o wytłumaczenie technologii, wszyscy to znamy, przeciez jesteśmy tu dla technologii ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Zapytałem skąd się pojawiła i w sumie nie odpowiedziałeś, tylko użyłeś argumentacji poprzez wyśmiewanie "haha to pytanie jest tak głupie ze nawet nie odpowiem"
Zrobiłeś ładny wywód dlaczego jest tak jak ty uważasz, i to jest ostateczne rozwiązanie tego tematu.
Tematu na który nie znamy
  • Odpowiedz
@Opposition_Fuhrer: nie pytałem o technologię. Rozumię że wszedzie próbujesz się pochwalić swoja wiedzą. Gratuluje. Jesteś bardzo mądry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na tyle madry, że wiesz dobrze skąd wzięła się i utrzymuje teoria, że to moze być grupa ludzi. tylko skrzętnie omijasz temat w swojej odpowiedzi.
No ale kim ja jestem żeby podejmować temat z samym Satoshim
  • Odpowiedz