Wpis z mikrobloga

Cześć, kupiłem na Airbnb spływ kajakowy. Wydarzenie zostało anulowane, zostałem o tym poinformowany przez WhatsApp, ale oficjalnie gość tego nie anulował, tylko zaproponował mi inny termin. Jeśli się zgodziłem na Whatsapp na inny termin, to powinienem dostać refund za wydarzenie, które się nie odbyło i zarezerwować nowy termin przez Airbnb czego nie zrobiłem. Na wydarzeniu w nowym terminie nie byłem, bo za niego nie zapłaciłem. Problem w tym, że host nie chce dać mi zwrotu, a Airbnb mówi, że nic z tym nie może zrobić. Jak mam teraz odzyskać pieniądze? W takim razie sobie mogę robić bezczelnie takie wydarzenia, ludzie płacą, nie wywiązywać się z umowy i później i tak dostać od nich kasę i na Bahamy, bo Airbnb ma to w dupie.

#oszustwo
#airbnb
#podroze
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kreatywnylogin: no to nic nie zrobisz, umawianie się poza airbnb to co ich obchodzi. Host cham, że nie chce oddać kasy, chociaż pewnie czekał na Ciebie w 2 terminie i miał dla Ciebie miejsce zarezerwowane które mógł sprzedać komuś innemu...
@JcL no właśnie zgodzę się to nic ich nie obchodzi ale mnie też to nie obchodzi, że ich nie obchodzi, bo środowe wydarzenie się nie odbyło, z punktu widzenia prawnego ja mam rację, a fajnie byłoby, żeby jeszcze jakieś prawo obowiązywało
@wyznacznikmacierzy prawo to prawo, możesz mnie nazywać #!$%@?ą, ale ostatecznie to jest duże pole do oszukiwania ludzi, bo można sobie tworzyć dowolne wydarzenia, pisać do nich przez WhatsApp nieoficjalnie i odwoływać wydarzenia nie przez Airbnb i mieć z tego kasę, a Airbnb nic z tym nie zrobi. Hmm no właśnie nie powinien przyjść na inny termin, bo za niego nie zapłaciłem , ja się tylko trzymam reguł, uczucia są nie istotne
@wyznacznikmacierzy Nie zapłaciłem za drugi termin, czaisz? Nie zarezerwowałem go na Airbnb. Na Airbnb jest tylko środowe wydarzenie, które się nie odbyło. Nie ma żadnych oficjalnych wiadomości potwierdzonych przez serwis, nie umawialem się na inny termin przez serwis. Whatsapp może być fotomontażem. A to co powinienen, a czego nie powinienem zrobić nie ma znaczenia, ponieważ host nie wywiązał się z umowy między mną, nim, a Airbnb.
@kreatywnylogin: Z jednej strony zachowałeś się nie fajnie w stosunku do kogoś kto ci tam miejscowe trzymał na tym kajaku, ale z drugiej jest to trochę przerażajace ze airbnb pozwala na takie cyrki i akceptuje je (bo podejrzewam ze host wysłał skriny jak się z tobą umawiał na zmianę terminy na łotzapie) możesz jedynie cisnąć airbnb żeby ci udowodnili ze się zgodziłeś na coś takiego, a jak przekażą skrina to twierdzić
@munchkin On też się nie zachował ok, bo mi pisze na WhatsApp wiadomość o szczegółach spływu i że mogę z niego rezygnować 24h przed wydarzeniem jeśli mi coś nie pasuje, a wiadomość wysłał mi kilkanaście godzin przed spływem. Później jak mu to wytknalem to mi napisał że to tylko Whatsapp że trzeba było na Airbnb pisać i na anulowanie wydarzenie jest tydzień, no tak, jest tydzień ale tego ze środy a nie
@kreatywnylogin: No ja rozumiem kumplu, tylko czemu się wtedy zgodziłeś :P dobra nauczka dla podróżujących żeby wszystko ściągać na oficjalne kanały komunikacji bo potem może być lipa, swoją droga o jakiej kwocie mówimy tego spływu?