Wpis z mikrobloga

Hej mircy. Raz mi pomogliscie. Dawno temu opublikowalem post o mojej sytuacji rodzinnej i teraz sie ona nieco rozwinela. Chcialbym zasiegnac waszej opinii.

Babcia miala 2 synow. Moj ojciec umarl w tamtym roku na raka. Teraz ukazal sie wpis w ksiedze wieczystej "UMOWA DAROWIZNY I UMOWA USTANOWIENIA PRAWA DOŻYWOTNIEGO UŻYTKOWANIA". Zgaduje, ze dozywotnie uzytkowanie jest dla babci. Wskazuje to na to, ze caly dom przypadl jej zyjacemu synowi. Czy jako wnuk i SYN mojego ojca moge cos z tym zrobic? Czy mi tez sie cos nalezy? Ojciec i matka mieszkali tam (matka nadal mieszka) od 33 lat.

Oczywiscie udam sie do prawnika ale tez chce poznac wasza opinie.

Sytuacja jest o tyle #!$%@?, ze moj wujek (zyjacy syn) jest czarna owca w rodzinie. To moj ojciec robil remonty i dbal o dom i gowno z tego ma. Na koniec dodam, ze moj ojciec byl starszym bratem. Jego ojciec (moj dziadek) na lozu smierci powiedzial mu: tylko nie zabieraj majatku swojemu bratu. Wyglada na to, ze to wlasnie mojemu ojcu majatek zostal odebrany.

#prawo #notariusz #nieruchomosci #spadek
  • 21
  • Odpowiedz
@Cumpelnastodwa nie ma to znaczenia. Darowizny uczynione osobom bliskim traktuje się po śmierci spadkodawcy tak jakby wchodziły w skład masy spadkowej. Dlatego po śmierci babci będziesz mógł wystąpić z roszczeniem o zachowek. Co więcej któryś Mirek wyżej słusznie napisał, że odnośnie chociażby ocieplenia domu, Twojej mamie przysługuje roszczenie o zwrot nakładów. Najgorsze jest to jeśli ktoś się wypowiada na tematy związane z prawem, a nie ma o tym zielonego pojęcia. To
  • Odpowiedz