Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 377/150
Giorgio Armani Emporio Armani She/Lei/Elle (1998)

Prawie 3 lata temu opisywałem męską wersje tych perfum czyli He. Wtedy oceniłem je na 7,5, ale dziś po tych 3 latach perfumy te bardzo zyskały w moich oczach, głównie dzięki temu, że przez cały ten okres nie poznałem nic zbliżonego mimo intensywnych poszukiwań. Uniwersalność He jest niesamowita i pod tym względem są to jedne z najlepszych perfum. Dziś moja ocena to 9/10. She to natomiast perfumy pachnące zaskakująco podobnie do swojego odpowiednika dla facetów i tak jak męska wersją są świetne

Spokojnie można powiedzieć, że z He łączy je z 75-80%. Subtelne, delikatne, ale z charakterem i niepodrabialne. Fantastyczne i szkoda, że tak niedoceniane. Stoją często w Rossmanie czy w Hebe, można je tam kupić w niezłej cenie, a mimo to kobiety sięgają częściej po te nowsze, bardziej popularne produkty od Armaniego. Otwarcie She jest praktycznie identyczne jak w męskiej wersji. Jest może odrobinę słodsze przez gruszkę, która pojawia się w damskiej wersji kosztem jabłka obecnego w He. W sercu jest już większa różnica, bo z He łączy je tylko korzeń irysa. Zapach jest pudrowy, delikatny i słodki, ale nie aż na tyle żeby powiedzieć, że pachnie jednoznacznie kobieco. Baza to już kopiuj wklej z wersji męskiej. Tonka, wanilia, cedr, drzewo sandałowe i piżmo.

Najprościej jest nazwać Armani She zapachem kwiatowo-pudrowym ale jest to duże uproszczenie. Są to perfumy bardzo złożone, czuć tu owoce, akordy drzewne a nawet mają w sobie coś nawet z aromatic fougere. Gdyby męska wersja nigdy nie powstała można by poważnie rozważyć ich noszenie.

Uniwersalność niesamowita. Jedynie duże upały odpadają w ich przypadku, ale i tak w lecie można je nosić dzięki swojej aromatyczności. Mimo słodkiego, pudrowo-piżmowego, gładkiego aromatu są o wiele prostsze w noszeniu niż piżma Narciso Rodrigueza, które trochę te She przypominają.

Parametry tak jak i w wersji dla mężczyzn nie są niestety mocną strona tego zapachu. O ile trwałość jest do zaakceptowania tak projekcja jest przeciętna. Są to perfumy, których trzeba psikać dużo i nie bać się 10 czy nawet większej ilości psiknięć. Nikogo nie podusimy ale przynajmniej będziemy trochę projektować.

Fantastyczne perfumy z jedną wadą jaką jest przeciętna projekcja. Bardzo oryginalne, uniwersalne i pachnące całkiem uniseksowo, bezpieczne, nadające się na prezent komuś bliskiemu.

zapach: 8,0/10
trwałość: 6,0/10
projekcja: 5,5/10
cena: 220 zł za 100 ml, 170 zł za 50 ml.
dr_love - #perfumy #150perfum 377/150
Giorgio Armani Emporio Armani She/Lei/Elle (19...

źródło: comment_1631692263U2scaLf7DdL3zG60MuFpbD.jpg

Pobierz
  • 9
@Ghent: kurcze, nie miałem okazji nigdy poznać. Generalnie mieli kilka fajnych hidden gemów. np. męskie i damskie Armani Mania, Jamin di Gioia, Sun di Gioia, Sensi. Szkoda, że poszli w złym kierunku