Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zatrzymano kolegę na 48h i w sumie nie ma żadnego powodu. Czy tak może być?

Tło wydarzeń
Bardzo często w Warszawie policja po prostu wybiera sobie łatwych frajerów do mandatów. Rowerzysta,bo przejechał, bo ktoś patrzył w telefon, czy sobie menelek szedł, czy nawet dziewczyna robiąca ankietę( Pisala pracę mgr na temat migracji ludzi z duży miast / wsi).
Wpadliśmy na pomysł,że rozdawac będziemy ulotki informujące o prawie jakie przysługuje w momencie takeoj kontroli. Co do mandatu,
to często jest to niska szkodliwość. Korygujemy ulotki ciągle z myślą o tym by były trafniejsze.
Stajemy zawsze gdzieś obok ich,gdy oni akurat rzetelnie wykonują pracę, stoją z nudów czy to pl. Zawiszy centralny.
Ja z jednej strony on z drugiej.
Wczoraj jeden policjant poznal go i coś go prowokowal. Oczywiście kolega ma włączoną kamerę go pro. Gdy policjant się skapnal, chcial go spisać. On spytał o powód i wyszła rozmowa. Gdy zobaczyłem , że jest gorąco -podszedłem. Mi kazali się oddalić, bo prowadzą czynności, zacząłem nagrywać ich. Ten wysłał kolegę do mnie. Wtedy z kamerą spytałem co chce, ten wymaga ode mnie dokumenty, ja mówię,że nie mam ich, nie muszę mieć. Ponawiam - o powód kontroli. Gdy już chcial pójść za daleko, mówię głodni by się nagrało, czy jest świadomy,że nagrywam i nie przedstawil się, nie podal stopnia, powodu i kontroli, przy próbie fałszywowania nagranie będzie przeciw niemu. Chyba,że jak koledzy z innego miasta mnie zabije. Wkurzył się ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wtedy drugi go wołał,bo kolegę mi skuli. Ja nagrywam ciągle. Jedyne co zrobiłem to tylko podbiegłem i zdjęłam mu z ramienia go pro, by nie zabrali. Chciał policjant pobiec za mną, ale byłem dla niego za daleko .
Co teraz najlepiej zrobić, wiem,że nagrania nie publikować,bo będzie to przeciw nam, jednak chcemy nadal rozdawać ulotki i ciągnąć akcje.
#policja #prawo #afera #warszawa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6140f58778e1fa000a3473a5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: powod sie znajdzie pozniej, nagrania zachowaj na sprawe w sadzie, w zadnym wypadku nie udostepniaj polucjantom, jedynie na wniosek prokuratora, zreszta nawet jemu dostarczylbym plik, ktory jest uszkodzony i dopiero na sprawie dzialajacy (dzieki temu bedziesz mial jakas przewage i utrudnisz tym urwom mataczenie). Skargi na policjantow (pamietaj ze masz tylko kilka dni) i zawiadomienie do prokuratury o przekroczenie uprawnien.

Co do twojej akcji to mam nadzieje ze zdajesz sobie
OP: Po pierwsze nie potrzebuje aprobaty no name'ow , które nie potrafią czytać, iż publikowanie to zły pomysł, co nawet wyżej potwierdzili inni. @sok_z_buraka @gosvami

@fasttaker wiem wiem, nie ja, ja jestem od grafik :))
@marian1881 znasz kogoś konkretnego tam , który działa z takimi tematami?
@eARLq3 oooo to było bardzo pomysłowe z tą taśma. Wypszucza go wcześniej,bo tata jego przy kasie już prawnika wziął, ale chcemy i tak zrobić po
PijanaŻona: No i dobrze tak frajerowi. Policję trzeba szanować bo dba o porządek w tym kraju. Bez policji strach byłby na ulicę wyjść. Policja egzekwuje przestrzeganie porządku publicznego. Bez służb po kilku tygodniach ludzie zaczęli by się zabijać o szklankę wody. To że w policji są czarne owce nie oznacza że cała instytucja jest zła. W policji służy 100 tys. osób - nic dziwnego że w tak dużej grupie znajdą się