Wpis z mikrobloga

@Cinek93: pojemność wynika że zwiększonej dopuszczalnej pojemności na zawodach w okolicach 2002 roku. Wiadomym jest że czym wyczynowy motocykl nowszy tym lepiej się prowadzi. Jeśli chcesz kupić dla dzieciaka to patrz na dostępność części.
Chyba od 1996r weszła skrzynia 6 biegów.

Więcej musisz sobie sam poszukać.
@mpetrumnigrum właśnie szukam i nie mogę znaleźć. Bylem obejrzeć honda cr 85 niby i jest skrzynia 5. Na olx pytałem sprzedających to jeden napisał że ma 5 skrzynie a dwóch innych, że skrzynia 6 biegów.
@Cinek93: dlatego że zakres użytecznych obrotów jest bardzo wąski i aby go wykorzystać trzeba mieć więcej biegów. Żeby sprawnie i szybko jechać w terenie na 125 to trzeba go cały czas trzymać na maksymalnych obrotach a co dopiero 80cm. Które ma kilkanaście koni lub dwadzieścia.
@mpetrumnigrum gość wymienił łożysk główki ramy, jakieś klocki, opona, klamki, łańcuch napędowy, tłok 30 mth na nicasilu
Ale znalazłem kilka rzeczy już od razu. Łożyska koła, łożyska i tuleje wahacza, jakaś uszczelka tłumika do wymiany
@Cinek93: tłok w wyczynowym 2t a takim jest cr 80/85 wymienia się co 40 mth chyba że gość nie umie jeździć i śmiga po lasach na ryby i grzyby. Wtedy i nawet 100mth może na nim zrobić. Której selekcji jest tłok. Bo nicasil też się zużywa i zazwyczaj wytrzymuje jakieś 2-3 tłoki.
Jeśli to dla młodego zawodnika to rozumiem klasę pojemności ale jeśli dla ciebie to nie kupuj. Lepiej coś 125.
@mpetrumnigrum ale ja nie szukam niewiadomo jakiej perełki igly bo większość ogłoszeń wygląda podobnie i zawsze w tych crossach będzie coś do zrobienia
Patrzyłem po vinie to niby jest 2006 r. Tak mi pokazało na jednej stronie. Na innej zaś pokazało 2003 r. i model cr80r. Więc nie wiem o co chodzi.
I na cylindrze jest nabite 82cm3
@Cinek93: tym bardziej jak piszesz tłok może być już na ostatnim nad wymiarze. Rozumiem że dzieciakowi chcesz go dać. Nawet na amatorskich zawodach podstawa to ustalona dla klasy pojemność. Wiem że każdy zawodnik na zawodach terenowych może wystąpić z wnioskiem do komisji o sprawdzenie pojemności innego uczestnika kosztuje to zazwyczaj 200zł i jeśli po pomiarach pojemność się nie zgadza to wylatujesz z hukiem a tytuły zdobyte na zawodach są odbierane.