Wpis z mikrobloga

Ktoś gra w jakieś lcg? Co polecacie? Ja wczoraj sprawiłem sobie Marvel champions gra wydaje się super do grania solo i taki też miałem zamysł jej kupna żeby mieć grę w której sam mogę sobie pochillowac a nie będzie to imitacja rozgrywki z automami. Minusem jest język angielski gdyż u mnie to mniej więcej B1, ale jak widzę to instrukcja jest tak napisana że nawet osoby anglojęzyczne mają problem i jest dużo FAQ (tzn. instrukcja jest czytelna ale jeżeli nachodzi na siebie kilka efektów to niekiedy trudno rozstrzygnąć co rozpatrujemy najpierw).

Myślałem też o lotr bo język polski ale galakta przestała wydawać więc albo bym tylko ogarnął język polski contentu i potem nagle w połowie zmienił na angielski albo zagrał w połowę gry.

Arkham to chyba nie moje klimaty
#grybezpradu
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xoltron: gram w Arkham LCG w sumie odcpoczątku. Bardzo lubię bo toswietne polaczenie gry przygodowej RPGa i karcianki.

Marvela odrzucilem glownie ze wzgledu na ograniczony deckbulding i brak fajnego lvlowania postaci miedzy scenariuszami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heavenshill: troche jakbysmy w rozne gry grali. Z ta regrywalniscia i poznaniem scenariusza to mozna tak opisac kazda gre przygodowa. Spotkania i wrogowie losowo wychodza a czesto i lokalizacje maja kilka wariantow do wyboru. Kazdym badaczem tez gra sie inaczej.

Pod tym wzgledem gra jest duzo bardziej regrywalna od wiekszosci dungeon crawlerow itp ale oczywiscie nie jest to euro.

Pod tym w
@Zorak:

Brak lvlowania to też zapewne plus pod względem krótszego setupu na co @heavenshill: zwrócił uwagę. Jak ułożę sobie 1 decki lub 2 (w przypadku grania na 2 ręce) to w zasadzie mogę żonglować scenariuszami w chwilę i gra jest krótka i to jej bardzo duży plus. 30-40 minut rozgrywka i mogę robić coś innego.

Core set po pierwszym zapoznaniu się ma rzeczywiście ograniczone możliwości deckbuildingu, pewnie z dodatkowymi bohaterami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xoltron: no nie jest do gra dla kazdego, kwestia tego jakiej gry sie szuka. Jednak w temacie LCG to aktualnie najpopularniejsza pozycja na swiecie i w polsce dlatego o niej wspominam.
@lordgrievous: Ile masz dodatków/ bohaterów? To z kim grasz? Ja dzisiaj chyba spróbuję zagrać na dwie ręce, do tej pory zagrałem kilka gier true solo grając 1 bohaterem, ale trzeba go robić zawsze uniwersalnego podczas gdy 2 handed można specjalizować każdego bohatera co brzmi fajnie.
@Xoltron kilka lat temu grałem w WH Inwazja, ale z powodu braku czasu musiałem zrezygnować i sprzedałem wszystko. Dużą zaletą LCG jest scena graczy - bez tego nie ma radości rywalizacji i optymalizacji talii