Wpis z mikrobloga

Remont skończony, chcę nieco zazielenić swoje miejsce bytowania. Proszę o jakieś pomysły/sugestie odnośnie roślin - z tego co patrzę to różne odmiany sansewiery (chyba tak to się pisze) spełnią moje oczekiwania*, jest coś jeszcze?
Wypatrzyłem jeszcze takiego sukulenta jak patyczak - podoba mi się. Zwłaszcza, że szukam też rośliny rosnącej nie tylko w górę, ale też poniżej poziomu doniczki.
Na fotce kaktusik, któremu myślałem że jest żle, a tu proszę - miesiąc temu wypuścił nowy listek/odnogę (nie wiem jak to nazwać ;) ).

* warunki: wnętrze mieszkania, brak bezpośredniego słońca przez większość roku, raczej półcień; nieregularne podlewanie.

#rosliny #mieszkanie
źródło: comment_1631479004T4ZiY0AyOxplOj38M9Mlau.jpg
  • 11
@JestemKrzysio: Nie jestem jakimś wielkim ekspertem, bo sama mam kwiatki dopiero kilka miesięcy i dopiero się edukuję w temacie :)

Korzenie bluszczu były w tym bidonie zanurzone w wodzie? W całości czy w części? To dziwne, że nie gniły ( _)

Czy stanowisko po przesadzeniu do doniczki jest takie samo, czy doniczki stoją w innym miejscu niż bidon?
@JestemKrzysio: Polecam Ci też poczytać o uprawie hydroponicznej :) Z tego co czytam, to można przez 2 tygodnie nie podlewać w ogóle kwiatów i bluszcz jest jedną z roślin, która nadaje się do takiej uprawy...

Ładnie to wygląda w przezroczystych doniczkach. Może Cię zainteresuje :)
@JestemKrzysio: philodendron jest spoko i szybko rosnie, skrzydlokwiat o tyle slabo ze wymaga regularnego podlewania, sansewerie sa super bo moga stac wszedzie i jak nie podlejesz miesiac to i tak przezyja, dodatkowo mozesz je szybko rozmnozyc, chamedora i areka latwe w utrzymaniu, moze monstera?