Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#citroen #c4 #mechanikasamochodowa #elektronika

Mam do citroena c4 pierwszej generacji dwa kluczyki. Jeden taki zwykły gdzie muszę wsadzić w zamek auta i otworzyć drzwi. Drugi pilot zdalny. Kiedyś działał mi tylko ten pierwszy kluczyk. Znajomy zaprogramował kluczyk w aplikacji chyba lexia i oba klucze działały i otwierały auto. Mam kod do kluczyka który wprowadzaliśmy podczas programowania. Takie programowanie działało może z 2dni. Dziś działa mi tylko ten kluczyk który wkłada się s zamek i trzeba przekręcić w drzwiach.

Autem 90% czasu jeździ żona. Bardzo często z dzieckiem. Problematyczne jest za każdym razem do zamknięcia i otwarcia auta obchodzić auto do drzwi kierowcy by zamknąć lub otworzyć.

Czy programuje ktoś takie kluczyki w Warszawie lub okolicach? Tak by po 2 dniach ciągle działał zaprogramowany kluczyk.
  • 4
  • Odpowiedz
@RedRon może padła Ci bateria w pilocie ale wtedy da się nim uruchomić silnik, nie da się otwierać. Powinna tam być płaska bateria 3V, nie pamiętam wielkości. Po wymianie baterii trzeba kluczyć sparować z autem, robi się to tak: wkładasz kluczyk do stacyjki trzymasz wciśnięty przycisk zamykania drzwi i przekręcasz zapłon, trzeba odczekać jakieś 10 sek i powinien się sparować.
  • Odpowiedz
@RedRon Reinicjalizacja pilota zdalnego sterowania
Po wymianie baterii, konieczne jest przeprowadzenie ponownej inicjalizacji pilota zdalnego sterowania. W tym celu należy włączyć zapłon i natychmiast nacisnąć sterowanie A na pilocie zdalnego sterowania, aż do wywołania żądanego działania. Operacja ta może potrwać kilkanaście sekund.
  • Odpowiedz