Wpis z mikrobloga

Część wszystkim
Szukam karmy dla szczeniaka niemieckiego-teriera (9 tyg)
Na ten moment karmie go royal puppy ale weterynarz powiedział mi że nie jest to zbyt dobra karma. Więc szukam czegoś sensownego do ~280zł 12kg. No właśnie ale czy może jeść samą suchą czy należy dawać też mokrą?
#psy #pies
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Obcy666: Mokra też musi być. Nie jestem ekspertem od psów, mam kota i dużo o kotach musiałem się nauczyć, ale wiem na pewno, że nie można karmić psa tylko suchą. Dolącz do jakiejś sprawdzonej grupy edukacyjnej o psach na facebooku, tam na pewno są grafiki, które tłumaczą co powinien jeść pies. Na pewno nie kupuj syfu z marketu. Wydaje mi się, że podobnie jak dla kota, puszki muszą zawierać dużą
  • Odpowiedz
@Obcy666: Załączam listę karm polecanych. Ja od siebie polecę https://sklep.addvena.pl, mój pies ma bardzo wrażliwy żołądek, nie mogliśmy mu dopasować w ogóle karmy, robiliśmy testy krwi jakieś inne cuda, a i tak ciągle było bieganie z psem na dwór co dwie godziny xD trafiliśmy kiedyś na próbkę tej karmy i od tego czasu jest spokój. Je tylko suchą, w ciągu dnia smaczki, czasem trafi się jakaś puszka z mokrą.
B.....u - @Obcy666: Załączam listę karm polecanych. Ja od siebie polecę https://sklep...

źródło: comment_1631440580pxyjsbzsZxnNeAJVfD2uCS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@CzipIDejl: pies w przeciwieństwie do kota na suchej przeżyje, co oczywiście nie czyni suchej dobrą. Po prostu mniej psu szkodzi niż kotu.
@Obcy666: żadna z tych karm nie jest dobra, ww. addvena również, niebieska lista to też w sporej mierze bardzo słabe karmy. Pytanie czy to koniecznie musi być sucha, czy nie lepiej wybrać mokrą karmę, albo rozważyć barfa.
  • Odpowiedz
@matra: raczej zdecyduje się na razie na karmę, może od przyszłego roku gdy będę miał możliwość to rozważę barfa.

Co do samej karmy pies waży ok.2,5kg po tym royalu oraz puszkach dolina noteci żadnych wzdęć kupa regularnie.

Ale wiem że skład to przepaść i czas kupić coś lepszego. Może być mokra lub sucha
Budżet jak powyżej czyli nie zbyt duży
  • Odpowiedz
@Obcy666: 280 za 12kg to nie jest mało ej xD problem w tym że w tej cenie nie dostaniesz nie wiadomo czego z suchych, suche to na ogół dno. Acany nie polecam, lepiej Orijen, jeśli pies nie będzie miał gazów, to to bdb wybór, ale chyba cena Cię nie puści. Z dobrych jak na suchą karmę masz np simpsons 80/20, applaws, purizon 80/20, ale szukałabym mokrej, tu sobie zerknij https://docs.google.com/document/d/1Coh8mzYr6AWnEYmRwdJ2evDwfJyoLDx_fuHizmP84U8/edit
  • Odpowiedz
@Obcy666: wtrącę tylko, że jeśli pieseł niewielki i niewiele je, to nie kupuj dużych worków karmy, tj 12 kilo. będzie to jadł ponad pół roku i taka ogromna otwarta paka Ci zjełczeje - najprawdopodobniej pod koniec worka będzie kręcić nosem. zwłaszcza jeśli rozważasz tylko jedną porcję suchej dziennie (z kolacją w postaci puszki).

w jednej z książce o psach ("na psa urok") wyczytałam, że warto rozważyć mrożenie suchej karmy jeśli
  • Odpowiedz
@Obcy666: oj wybacz, uciekło mi. Faktycznie, wydaje mi się że widziałam jakieś saszetki dla szczeniąt. Czy będzie dobre ciężko powiedzieć, musiałbyś składniki analityczne porównać, ale ja AS w ogóle nie ufam, zbyt wiele psów ma sraczki po ich karmach suchych i półwilgotnych
  • Odpowiedz