Wpis z mikrobloga

@kulu: soczewki progresywne i wspomagające akomodację to produkty do dwóch różnych zastosowań. Soczewki progresywne są rozwiązaniem w przypadku wymaganej korekcji do dali i bliży.
  • Odpowiedz
@GloomySunday: mam korekcję do dali i jeszcze potrzebuję do bliży - ale dosyć małej i właśnie optometrysta zaproponował mi takie rozwiązanie. Czy ciężko się przestawić z normalnych soczewek?
  • Odpowiedz
@kulu: rozumiem, w przypadku małych wartości korekcji bliży, soczewki "wspomagające adaptację" rzeczywiście mogą pomóc. Adaptacja przy takich soczewkach jest zależna od osoby i mocno indywidualna, ale po odpowiednim wytłumaczeniu ich działania (powinno odbyć się to przy odbiorze okularów) i w przypadku dobrze wykonanych okularów nie powinno być z nią większych problemów.
  • Odpowiedz
@GloomySunday: różnica między do dali a bliży to 0,75. No to jeszcze wydaje się spoko. Tylko chciałabym do tego fotochromy z powłoką lustrzaną i zastanawiam się czy nie będzie z tym problemów. Myślę że jakoś się przyzwyczaję do tego przejścia mocy. Z moim lenistwem, nie wyobrażam sobie zabawy na dwie pary okularów.
  • Odpowiedz
@Slimshader: fotochromy noszę od 4 lat, jestem mega zachwycona - dla mnie są idealne
co do połączenia z relaksacyjnymi to w przyciemnianiu nie widzę większych problemów, prędzej obawiam się że będzie mi się ciężko przestawić na skoki mocy
  • Odpowiedz