Wpis z mikrobloga

Odkad 15 lat temu wyprowadziłem się z domu, mówię ojcu przy kazdej eizycie- wyp...dol ten nóż. Już wtedy był spiłowany, że mało co z niego było a teraz dalej nim kroi bo uważa, że to najlepszy nóż. Na bide nóż to ma ze 30 lat, bo był w domu odkąd pamiętam. No i każda wzmianka o wywaleniu tego noża kończy się zachwalaniem, jaki on nie jest zajebisty i że już takich nie robią( ͡° ͜ʖ ͡°) Podejrzewam, że może mu służyć aż nie zostanie spiłowany do zera a poźniej pewnie i tak go nie wyrzuci. W sumie ten nóż to taki trochę artefakt ojca, starzeje się razem z nim... Ehhh oby jeszcze jak najdłużej posłużył...
#nostalgia #wpiszdupy #kuchennerewelacje #noze
@Trollsky patrzaj jaka machina( ͡° ͜ʖ ͡°)
adam-photolive - Odkad 15 lat temu wyprowadziłem się z domu, mówię ojcu przy kazdej e...

źródło: comment_1631343042lRqHqd6sGc12hnnzfonTSD.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moik: można na takiej maszynce z kółkami, ale raczej bez szału, albo na malutkich prętach dopasowanych do średnicy ząbków. Generalnie przy małych nożach z ząbkami nie warto-wytrzymują 10-20 lat a nowe nie kosztują dużo
  • Odpowiedz
@szasznik: mam se, dobrałem z ciekawości do obieraczki bo victorinox robi świetne. Do większości rzeczy w kuchni tak czy tak używasz nóż szefa a tak jak napisałem fajny jest do pomidorka ale pewnie jak mielisz codziennie to po kilku miesiącach już nie będzie takiej żyletki.
  • Odpowiedz
@szasznik: a próbowałeś inne czy kiedyś trafiłeś na niego i został? Nóż żeby długie lata był żyletką musisz raz na czas ostrzyć. Tak samo jak pikutek będzie działał do warzywek victorinox 6.7703 albo 6.7903.12 zależy kto jaką wielkość preferuje. Ale masz tą przewagę, że jak już nie ucina opuszków to 15 sekund i jak nowy :)
  • Odpowiedz