Wpis z mikrobloga

Pozbędę się małego co nieco:
- Ryzen 4650G - 6 jajec, 12 wątków, na tę chwilę mam go ustawionego na 4.0GHz @ 1.16V
- płyta Gigabyte B450 Aorus ITX - główne plusy to dźwięk Realtek ALC1220 oraz radiator chłodzący dysk NVMe
- na płycie wifi Intela 1.73 Gbits z blututem 5.0 (przy łączu 600 Mbits bezprzewodowo wyciągam 72-73 MB/s przy pobieraniu z dobrych serwerów)
- 2x8GB Crucial Ballistix 3200 CL16 @ 3800 CL16 i wyżej, nie bawiłem się w szukanie maxa, jak ktoś będzie zdecydowany na zakup to się pobawię, zwłaszcza że weekend nadchodzi...
- świeży dysk NVMe Samsung PM981 (odpowiednik Samsunga 970) 256GB

Proponuję 1500zł z wysyłką (paczkomat/kurier). W Trójmieście i okolicach odbiór osobisty, możliwy od zaraz.

#komputery #pcmasterrace #itx #sprzedam
  • 9
@XkemotX: wydaje mi się to uczciwą ceną - i nie za cały komputer, tylko za te konkretne podzespoły, jak chcesz to możesz zapłacić więcej ;)

Jeszcze raz: Ryzen 5 4650G + płyta B450 ITX + 2x8GB Ballistix @ 3800/CL16 + Samsung PM981 256GB (czyli oem 970) za 1500zł. Taka jest moja propozycja.
W Trójmieście sprzęt do obejrzenia i przetestowania własnoręcznie.
@JestemKrzysio: I jakby się ktoś pytał dlaczego - bo składam mini peceta, działającego głównie w spoczynku (proste dokumenty, internet, jutub) - a tu taki i5-8400 w 14nm jest o kilkanaście watów lepszy od AMD w 7nm. Ot taki paradoks ;)
Może i nie paradoks, tylko taka specyfikacja architektury - IF, czyli szyna spinająca wszystko w procach AMD potrafi zeżreć naprawdę sporo watów. Prosty przykład:
i5-8400 + GTX1650/D6 - idle 25W, jutub
@JestemKrzysio: I jakby się ktoś pytał dlaczego - bo składam mini peceta, działającego głównie w spoczynku (proste dokumenty, internet, jutub) - a tu taki i5-8400 w 14nm jest o kilkanaście watów lepszy od AMD w 7nm. Ot taki paradoks ;)

Może i nie paradoks, tylko taka specyfikacja architektury - IF, czyli szyna spinająca wszystko w procach AMD potrafi zeżreć naprawdę sporo watów. Prosty przykład:
i5-8400 + GTX1650/D6 - idle 25W, jutub
- płyta Gigabyte B450 Aorus ITX - główne plusy to dźwięk Realtek ALC1220 oraz radiator chłodzący dysk NVMe


@JestemKrzysio: Szaleństwo. Warte ze 20 zł ( ͡º ͜ʖ͡º). Ta płyta nie nazywa się jakoś inaczej? Pod tą nazwą google wypluwa jako pierwsze: "B450 I AORUS PRO WIFI".

Ogólnie może trochę niszowy, ale spoko zestawik.